V brněnských Maloměřicích v noci vykolejily tři vozy nákladního vlaku

foto V brněnských Maloměřicích v noci na 8. prosince 2022 vykolejily tři vozy nákladního vlaku.

Brno - V brněnských Maloměřicích dnes nad ránem vykolejily tři vozy nákladního vlaku. Nehoda se obešla bez zranění, celková škoda je pět milionů korun. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Okolo 15:00 se podařilo odstranit část vykolejeného vlaku, zbývající vozy se budou nakolejovat v noci pomocí jeřábu. Po následné opravě bude obnovený dvoukolejný provoz s výjimkou dvousetmetrového úseku, uvedla Správa železnic na twitteru. Zatím jezdí vlaky stále mezi Královým Polem a Židenicemi po jedné koleji sníženou rychlostí.

Fotogalerie

Nehoda se stala dnes po 02:00. "Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn. Na místě mimořádné události byla odhadnuta škoda na vlaku jeden milion a škoda na infrastruktuře na čtyři miliony korun," uvedl Drápal. Doplnil, že Drážní inspekce zahájila vlastní vyšetřování včetně zpracování závěrečné zprávy.

Doprava v místě zhruba tři hodiny stála, v 05:25 byl obnoven provoz po jedné traťové koleji sníženou rychlostí, uvedly České dráhy na webu. Konec omezení aktuálně předpokládají v pátek v poledne.

Jednokolejný provoz na dvousetmetrovém úseku na vjezdu do Maloměřic od Králova Pole potrvá delší dobu kvůli tomu, že vykolejený vlak poškodil atypickou výhybku, kterou je nutné vyrobit.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pátek 3. února 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď