V brněnském planetáriu živě zazněly slavné melodie z filmů

foto Smyčcový koncert v sále planetária v Brně zakončil 10. března 2019 brněnskou část filmového festivalu Future Gate. Pod umělou oblohou se stylovými projekcemi vystoupili hudebníci z Pražského filmového orchestru. Festival Future Gate je zaměřený na filmy s vědeckofantastickou tematikou.

Brno - Smyčcový koncert dnes v sále planetária zakončil brněnskou část filmového festivalu Future Gate. Pod umělou oblohou se stylovými projekcemi vystoupili hudebníci z Pražského filmového orchestru. Koncert byl předem vyprodaný, zazněly třeba melodie z filmových cyklů Star Trek a Star Wars.

Smyčcový koncert v sále planetária v Brně zakončil 10. března 2019 brněnskou část filmového festivalu Future Gate. Pod umělou oblohou se stylovými projekcemi vystoupili hudebníci z Pražského filmového orchestru. Festival Future Gate je zaměřený na filmy s vědeckofantastickou tematikou. Festival Future Gate je zaměřený na filmy s vědeckofantastickou tematikou. Letos se rozšířil do čtyř měst. Po Praze a Brnu zamíří ještě do Plzně a Šumperku. Šestý ročník se soustředí na filmové vize budoucnosti planety Země, od katastrofických až po ty pozitivní.

"Naším letošním cílem je totiž motivovat k zamyšlení a upozornit na aktuální i budoucí problémy životního prostředí," uvedl k programu pořadatel festivalu Filip Schauer.

Pražský filmový orchestr se specializuje výhradně na živou interpretaci filmové, případně muzikálové hudby. Dirigentem je Jiří Korynta. Nejčastěji orchestr hraje v Praze, už se ale představil i v zahraničí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď