V brněnském arboretu studenti rozmístili sochy ze slámy

foto Studenti Ústavu nábytku designu a bydlení Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně přichystali land-artovou výstavu v arboretu univerzity (na snímku z 6. června 2018). Exponáty jsou vytvořeny ze slámy a souvisejí s příběhem o Noemově arše. Výstava potrvá do 20. června.

Brno - Sochy ze slámy najdou ode dneška lidé na různých místech v zahradě a arboretu Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích. Jsou dílem studentů ústavu nábytku, designu a bydlení, kteří se pravidelně věnují takzvanému land artu. Jde o umění zasazené do krajiny a využívající zpravidla přírodní materiály.

Letošním tématem výstavy je fauna a flora, informovala ČTK za pořadatele Jitka Vanýsková. Studenti při tvorbě jednotlivých objektů vycházeli z příběhu o Noemově arše. Slámu dodal Školní zemědělský podnik Žabčice, studenti jí potřebovali 400 kilogramů.

Studenti Ústavu nábytku designu a bydlení Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně přichystali land-artovou výstavu v arboretu univerzity (na snímku z 6. června 2018). Exponáty jsou vytvořeny ze slámy a souvisejí s příběhem o Noemově arše. Výstava potrvá do 20. června.

V zahradě jsou na různých místech rozeseté například objekty zpodobňující velblouda, houby, motýla či plameňáka. Na dřevěné pergole je zavěšená chobotnice.

Výstava bude pro veřejnost otevřená od 7. do 20. června. Zároveň mají lidé možnost projít si celou botanickou zahradu s arboretem. Rozkládá se na 11 hektarech.

V areálu roste například 2000 různých trvalek, 500 skalniček a 4000 různých dřevin. Ve sklenících mají unikátní sbírku orchidejí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď