V Brně začala výluka, vlaky jezdí přesně nebo s mírným zpožděním

foto V Brně začala 9. prosince 2018 roční výluka hlavního nádraží, zároveň se změnily jízdní řády. Část spojů jezdí z dolního nádraží, posílený je také provoz v Židenicích a dalších menších stanicích. Vlaky dnes dopoledne jezdily z Brna a do Brna většinou přesně na čas, případně se zpožděním v řádu minut, výjimečně kolem čtvrthodiny. Cestujícím pomáhají s orientací informátoři v oranžových vestách. Na nádražích je množství informačních cedulí, lidé si mohou vzít také letáky. Skutečnou zatěžkávací zkouškou nového systému dopravy bude zřejmě až pondělní ranní špička. Snímek z 9. prosince 2018 je z vlakového nádraží v Brně-Židenicích, které dnes ožilo zvýšeným ruchem, když stovky cestujících řešily nové trasy.

Brno - V Brně začala roční výluka, která výrazně omezuje provoz na hlavním železničním nádraží, zároveň se změnily jízdní řády. Část spojů je odkloněná na dolní nádraží, posílený je také provoz v Židenicích a na dalších menších stanicích. Vlaky dnes jezdily z Brna a do Brna většinou přesně podle jízdního řádu, případně se zpožděním několik minut, jen některé mezinárodní spoje měly zpoždění delší, zjistila ČTK z webu Českých drah.

Fotogalerie

V Brně začala 9. prosince 2018 roční výluka hlavního nádraží, zároveň se změnily jízdní řády. Část spojů jezdí z dolního nádraží, posílený je také provoz v Židenicích a dalších menších stanicích. Vlaky dnes dopoledne jezdily z Brna a do Brna většinou přesně na čas, případně se zpožděním v řádu minut, výjimečně kolem čtvrthodiny. Cestujícím pomáhají s orientací informátoři v oranžových vestách. Na nádražích je množství informačních cedulí, lidé si mohou vzít také letáky. Skutečnou zatěžkávací zkouškou nového systému dopravy bude zřejmě až pondělní ranní špička. Snímek z 9. prosince 2018 je z vlakového nádraží v Brně-Židenicích, které dnes ožilo zvýšeným ruchem, když stovky cestujících řešily nové trasy. Cestujícím pomáhají s orientací informátoři v oranžových vestách. Na nádražích je množství informačních cedulí, lidé si mohou vzít také letáky. Skutečnou zatěžkávací zkouškou nového systému dopravy bude zřejmě až pondělní ranní špička.

Na dolním nádraží do sobotní noci pracovali stavbaři, kteří budovy i nástupiště v posledních měsících připravovali na silnější provoz. Vznikl nový přístřešek, podchod a výtahy i mobilní čekárna se sociálním zázemím.

"Do konce prosince zprovozní Správa železniční dopravní cesty také zrekonstruované prostory v objektu Českých drah, kde budou další čekárny, pokladny a sociální zařízení," uvedla mluvčí správy Kateřina Šubová.

Kromě dolního nádraží dnes bylo oproti běžné neděli rušno také na židenické stanici, zastavuje tam více spojů než dřív. Kvůli souběžné opravě zábrdovického mostu je ale židenické nádraží odříznuté od tramvajové dopravy směrem do centra.

V Brně začala 9. prosince 2018 roční výluka hlavního nádraží, zároveň se změnily jízdní řády. Část spojů jezdí z dolního nádraží, posílený je také provoz v Židenicích a dalších menších stanicích. Vlaky dnes dopoledne jezdily z Brna a do Brna většinou přesně na čas, případně se zpožděním v řádu minut, výjimečně kolem čtvrthodiny. Cestujícím pomáhají s orientací informátoři v oranžových vestách. Na nádražích je množství informačních cedulí, lidé si mohou vzít také letáky. Skutečnou zatěžkávací zkouškou nového systému dopravy bude zřejmě až pondělní ranní špička. Snímek z 9. prosince 2018 je z vlakového nádraží v Brně-Židenicích, které dnes ožilo zvýšeným ruchem, když stovky cestujících řešily nové trasy. Ve všední dny se výluka dotkne dvou třetin ze 60.000 lidí, kteří za normálních okolností využívají hlavní nádraží. Základním spojením hlavního a dolního nádraží je autobusová linka 61, která jezdí v pravidelném intervalu a v případě nárazové potřeby po příjezdu vlaku jsou připravené záložní autobusy. Kvůli výluce jezdí v krátkém intervalu vlaky mezi židenickým a hlavním nádražím, některé zajíždějí až do Králova Pole. Odtud je také možné dostat se do centra a k hlavnímu nádraží posilovou tramvají s označením P6.

Dnes také začal platit nový jízdní řád na železnici. Změny nastaly na naprosté většině linek Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Lidé na sociálních sítích kritizují některé změny v ranních spojích, mění se časy i místa příjezdů do Brna.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je neděle 18. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 29°C

Celá předpověď