V Brně začal mezinárodní kytarový festival, nabídne sedm koncertů

foto Kytara, hudba - ilustrační foto

Brno - V Brně dnes začal Mezinárodní kytarový festival Brno. Akce nabídne do soboty sedm koncertů, řekl ČTK za pořadatele Ondřej Morávek. Návštěvníci se mohou těšit na flamenco, jazz nebo hudbu z Brazílie. O zahájení se postarali interpreti flamenka z Andalusie, a to kytarista David Carmona s dalšími hudebníky a tanečnice Ana Latorre.

Letošní 28. ročník začal na Biskupském dvoře v Brně a koncerty budou i na Nové radnici. V pondělí tam vystoupí kytaristé Marco Battaglia a Bianka Szalaty, o zpěv se postará Ewelina Koniec. V úterý se na Biskupský dvůr vrátí Duo Assad Brothers z Brazílie.

Ve středu je v plánu ruský kytarový skladatel Nikita Koškin s manželkou Marinou Krupkinovou. "Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na dvě skladby, které budou mít světovou premiéru. Navíc se Nikita Koškin po 20 letech vrací na pódia a první koncert zahraje právě v Brně," uvedl umělecký ředitel festivalu Vladislav Bláha.

Ve čtvrtek se představí Paul Galbraith z Velké Británie, v pátek kytarový orchestr a sólisté kurzu. Závěrečné vystoupení opatří trio kytaristy Pedra Navarra.

Součástí festivalu je i Mezinárodní kytarová soutěž Guitartalent. "Vítěz získá kytaru od japonského kytaráře Masaki Sakuraje a zúčastní se finále kytarové soutěže v Tokiu v dubnu 2020," uvedl Bláha.

Zároveň s festivalem se konají mezinárodní kytarové kurzy, kterých se každoročně účastní až 150 kytaristů z Evropy i zámoří. Kurzy povedou účinkující sólisté, ale i světoví pedagogové, jako například kytarová skladatelka pro mládež Maria Linnemannová. Učit bude i Vladislav Bláha.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď