V Brně začal festival fanoušků hiphopu Letokruh

foto Na bývalém fotbalovém stadionu Za Lužánkami v Brně začal 15. července 2020 nový hudební festival Letokruh. Končí 18. července, poté se přesune do Hradce Králové a Prahy. Festival je přizpůsobený vládním opatřením proti šíření koronaviru.

Brno - Stovky fanoušků hiphopu dnes zamířily na brněnský stadion Za Lužánkami, kde začala putovní přehlídka Letokruh. Festival v Brně potrvá do soboty, později se přesune ještě do areálu u Šimkových sadů v Hradci Králové a na pražské Letiště Letňany.

Každý festivalový den tvoří vystoupení tří až čtyř žánrově blízkých kapel nebo interpretů. "Středa patří hiphopu, čtvrtek rocku, následují dva dny popu," uvedl organizátor Letokruhu Michal Šamánek.

Dnešní hiphopový program v Brně tvořili Yzomandias, Viktor Sheen, Dorian a Calin s Greyem. Přilákali hlavně mladé publikum. Více návštěvníků organizátoři očekávají v dalších dnech.

"Největší zájem je o pátek a sobotu, tedy na popový program," řekla ČTK mediální zástupkyně organizátorů Karolína Křenková. V pátek v Brně vystoupí třeba Richard Krajčo a No Name, v sobotu Ben Cristovao a Mirai.

Páteční program ozdobí také Marek Ztracený, pro kterého je Letokruh jedinou letní akcí, kde předvede svou show. "Už jsem cítil přetlak energie a chuti se zase bavit s lidmi, aniž bych se čehokoliv bál. Od chvíle, co vím, že vystoupím na Letokruhu, už zase cítím ten příjemný adrenalin," uvedl Ztracený v tiskové zprávě.

Festival je organizačně přizpůsobený vládním opatřením proti šíření koronaviru. Ve čtvrtek, pátek i v sobotu bude brněnský festivalový areál rozdělený do tří sektorů. Lidé z různých sektorů se nepotkají, mají samostatné vstupy i zázemí, popsala Křenková. Do každého sektoru může přijít až tisícovka lidí. Vstupenky lze kupovat jak online, tak i na místě.

Po Brně zamíří nový festival do Hradce Králové, kde odstartuje ve středu 22. července. Poslední zastávkou s termínem od 29. července je Praha.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pátek 5. března 2021

Očekáváme v 15:00 4°C

Celá předpověď