V Brně začal druhý festival seriálů střední a východní Evropy

foto V brněnském kině Scala byl 24. září 2019 zahájen festival seriálové tvorby Serial Killer. Zleva jsou producentka Hedvika Dočekalová a organizátorka a zakladatelka festivalu Kamila Zlatušková.

Brno - Zabíjet předsudky o televizní tvorbě střední a východní Evropy patří k cílům brněnské přehlídky Serial Killer. V kině Scala dnes začal její druhý ročník. Festival je soutěžní, ceny se budou předávat v sobotu. Kromě projekcí nabídne přehlídka také další akce pro veřejnost a program pro odborníky.

Fotogalerie

Před kinem Scala rozvinuli pořadatelé červený koberec pro hosty, blízké jezdecké soše Jošta Lucemburského dali festivalovou výzdobu. Sériový vrah je zde, hlásá anglický nápis na Joštově štítu.

"Festival vznikl ze dvou důvodů. Jedním je exportovat do západní Evropy to nejlepší ze zdejší tvorby a za druhé přinášet kvalitní tvůrce a seriály sem k nám," uvedla Kamila Zlatušková, organizátorka festivalu.

Pro dnešní podvečerní projekci zvolili pořadatelé ochutnávku z norského seriálu Dvojče. V hlavní dvojroli účinkuje Kristofer Hivju, známý z Hry o trůny. Hraje volnomyšlenkáře, který se ze dne na den musí stát někým jiným a zastoupit svého zdánlivě dokonalého sourozence. Příběh se natáčel na norském souostroví Lofoty. Právě norská tvorba letos tvoří jednu z hlavních linek festivalové dramaturgie.

Večerní slavnostní projekce s červeným kobercem a delegací tvůrců tentokrát náležela sérii Zrádci režiséra Viktora Tauše v koprodukci České televize a firmy Heaven's Gate. Podle pořadatelů festivalu jde o nejočekávanější českou televizní novinku nadcházející sezony.

Kriminální minisérie bere diváky do světa mladého drogového dealera a zároveň policejního informátora v podání Cyrila Dobrého. Televizní uvedení mají Zrádci teprve před sebou. Loni takto festivalové publikum vidělo s předstihem první dva díly úspěšného komediálního seriálu Most!

Festival je soutěžní, ceny pro seriály z východní a střední Evropy se budou předávat v sobotu. V loňském pilotním ročníku získal cenu za nejlepší televizní seriál chorvatský počin Strážce hradu. Porota uvedla, že emotivní seriál dobře vystihuje atmosféru daného historického období bývalé Jugoslávie.

Estonské drama Banka získalo loni čestné uznání za "výstřednost a odvážnost, protože evokuje absurdity, ke kterým v Estonsku po pádu železné opony docházelo". Cena za nejlepší online seriál zůstala v Česku, obdržel ji seriál z hokejového prostředí Lajna.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď