V Brně příští rok poprvé zazpívá Dylan, vrátí se Deep Purple

foto Americký hudebník Bob Dylan.

Brno - V Brně příští rok poprvé vystoupí Bob Dylan a po 12 letech se do DRFG Arény vrátí rockeři z Deep Purple. Mladší publikum potěší třeba finská rocková skupina The Rasmus nebo americký písničkář Michael Malarkey, známý hlavně díky herecké úloze v seriálu Upíří deníky.

Hudební legenda a držitel Nobelovy ceny za literaturu Dylan zazpívá 15. dubna v Hale Vodova. Přijede s repertoárem ze své poslední nahrávky Triplicate, lze ale očekávat i zásadní skladby z Dylanovy víc než půlstoleté kariéry. Koncert byl rychle vyprodaný.

V koncertní nabídce na rok 2018 mají tradičně silné zastoupení rockoví veteráni, jejichž sláva u českých fanoušků v pamětnickém věku příliš neuvadá. Do Brna se tak vrátí například Slade, The Sweet nebo Smokie, tentokrát se symfonickým orchestrem.

První vystoupení v Brně čeká v prosinci 2018 artrockovou skupinu Marillion, která se představí v Sono Centru. "Sám jsem měl v roce 1989 vstupenku na jejich koncert do Mariánského údolí. Pořadatel však tenkrát i s penězi utrženými za lístky zmizel do Turecka a koncert se nekonal. Brno tak nezůstane o koncert ochuzeno," uvedl majitel Sono Centra Jiří Štopl.

Po 22 letech od vystoupení na vyprodaném Velodromu se do Brna vrátí další rocková legenda Status Quo. Na hudební scéně působí od 60. let. "Status Quo už nechtějí hrát velké koncerty po halách, proto jsme se dohodli na komornějším prostoru brněnského Bobycentra," řekl Radek Gehringer z pořádající agentury Top Moravia Concerts.

Kdo v 80. a 90. let vyrůstal na hudbě evropských diskoték, může v únoru zamířit do Bobycentra na koncertní show Thomase Anderse s repertoárem německé skupiny Modern Talking. "'Devadesátky' a hudba s nimi spjatá zažívají v posledních letech boom a Modern Talking coby ikona stylů euro disco a synthpop k této éře bezpochyby patří," uvedl za pořadatele Michal Hakun.

Písničkář a herec Malarkey chce 4. června v klubu Fléda představit své debutové album Mongrels. Podle vlastních slov je víc muzikantem než hercem. "Nechci, aby si lidi mysleli, že jsem jen herec, který si jako bokovku nahrál nějakou blbou desku. V tom albu je celý můj život a srdce," uvedl Malarkey v tiskové zprávě.

Přehled koncertů zahraniční hvězd v Brně v roce 2018

O.R.k. 13. ledna Sono Centrum
Thomas Anders and Modern Talking band 21. února Bobycentrum
The Animals and Friends 24. února Sono Centrum
Glen Hansard 25. února Sono Centrum
Stick Men 11. března Sono Centrum
Freak Power 3. dubna Radost Concert Hall
Bob Dylan 15. dubna Hala Vodova
Right Said Fred 28. dubna Bobycentrum
Michael Malarkey 4. června Fléda
Status Quo 11. června Bobycentrum
Deep Purple 2. července DRFG Arena
The Rasmus 2. října Sono Centrum
Slade 25. října Sono Centrum
Smokie 1. prosince DRFG Arena
Marillion 8. prosince Sono Centrum
The Sweet 15. prosince Sono Centrum

Zdroj: promotéři a předprodeje

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď