V Brně kvůli bytu s chemikáliemi evakuovali 25 lidí

foto V Šámalově ulici v Brně-Židenicích našli policisté 9. prosince 2019 v bytě mrtvého muže a velké množství chemikálií, kvůli nimž ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí.

Brno - Mrtvého muže a velké množství chemikálií nalezli dnes policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici v Židenicích. Kvůli chemikáliím ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí, situace se podle policie jeví jako nebezpečná. Na místě je pyrotechnik. Příčinu mužova úmrtí policie vyšetřuje. ČTK to dnes řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. Obyvatelé z okolních domů musí strávit noc mimo své byty, upřesnil po 18:00.

Malášek řekl, že o muže měli obavy sousedé. "Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezený bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií," řekl Malášek. Informace od pyrotechnika na místě policie vyhodnocuje. "Jeví se to jako nebezpečné. Ulice Šámalova je pro pěší i dopravu uzavřena. Celkem 25 lidí z okolních dvou domů jsme z bezpečnostních důvodů evakuovali," uvedl mluvčí.

Byt je podle policie nyní vyklízen. Zatím není jasné, jaké množství chemikálií v něm je a ani, kdy se budou moci evakuovaní lidé vrátit do svých domovů. "Evakuace trvá, velitel opatření někdy v pozdějších odpoledních hodinách, nebo večer rozhodne, jak dál postupovat, aby všichni zůstali v bezpečí," řekl Malášek.

Po 18:00 už bylo jasné, že se evakuovaní domů na noc nevrátí. "Část lidí si nocleh zajistila u příbuzných nebo známých, my jsme zajistili nocleh v hotelu 15 lidem. Hledali jsme místo, kde bude možno ubytovat všechny najednou. Tam i zpět je dopraví autobus," řekl ČTK starosta Židenic Aleš Mrázek (ANO).

Na místě byla i chemická laboratoř hasičů. "Policie provádí pyrotechnický průzkum v bytě jednoho z domů, my jí asistujeme, máme na místě chemickou laboratoř. Evakuováno je 25 lidí z okolí," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Dodal, že pro místní přistavili autobus, ten ale zůstal prázdný, protože evakuovaní se rozešli do okolí.

Záchranáři zatím nikoho ošetřovat nemuseli. "Byli jsme požádáni Policií České republiky, abychom tady byli v případě potřeby schopni poskytnout první pomoc zasahujícím složkám, pokud by se někdo zranil. Měli jsme tu lékařskou posádku, kterou vystřídal inspektor provozu," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je sobota 26. září 2020

Očekáváme v 11:00 8°C

Celá předpověď