V Brně kouleli závodníci sud do kopce

foto Soutěž štafet při recesistickém závodu Bosonožský sudoval 25. července 2020 v Brně-Bosonohách. V závodě se koulí na čas prázdný pivní sud na trase dlouhé 55 metrů.

Brno - Ani pandemie koronaviru nepřipravila obyvatele Brna-Bosonoh o tamní novodobou tradici - letní závod v koulení pivního sudu do kopce. Návštěvníků Bosonožského sudovalu však bylo o něco méně než v minulých letech, a to i kvůli dešti, který těsně před začátkem závodů rozbahnil trať a ztížil závodníkům podmínky.

Fotogalerie

Kvůli počasí tak letos nepadl rekord trati, který činí 12,75 vteřiny. Nejrychlejší mezi muži byl Ondřej Havlík s časem 18,12 vteřiny, mezi ženami pak Barbora Pokorná, která trať zvládla za 30,36 vteřiny.

Sud váží 17 kilogramů, trasa je dlouhá 55 metrů, řekla ČTK za pořadatele Daniela Kalná.

Pandemie koronaviru si vyžádala některé změny, například účastníci štafetového závodu nepili pivo z jednoho tupláku, ale každý ze svého kelímku. Neuskutečnila se ani rudliáda, při které se smíšené páry střídavě vozí na dvojkolovém ručním vozíku. Nebylo by možné udržet bezpečný rozestup.

Jako novinku ale pořadatelé zařadili takzvanou farmářskou chůzi se zátěží. V každé ruce nesli závodníci závaží o váze 60 kilogramů. Ti nejlepší s celkovou zátěží 120 kilogramů ušli kolem 45 metrů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 13. srpna 2020

Očekáváme v 11:00 28°C

Celá předpověď