V Brně havaroval trolejbus, silnice byla asi čtyři hodiny zavřená

foto Na výjezdu z Brna do Šlapanic havaroval dopoledne 2. ledna 2018 trolejbus, narazil do sloupu. Podle prvotních informací jsou tři zranění. Silnice ze Slatiny do Šlapanic je uzavřená, příčinu nehody policie vyšetřuje.

Brno - Na výjezdu z Brna do Šlapanic dnes dopoledne havaroval trolejbus, narazil do sloupu. Čtyři lidé včetně řidiče se lehce zranili. Silnice ze Slatiny do Šlapanic byla téměř čtyři hodiny uzavřená, příčinu nehody policie vyšetřuje. Trolejbusová linka číslo 31 končila ve Slatině, do Šlapanic dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu. ČTK to řekli mluvčí policie a dopravního podniku.

"Trolejbus narazil do sloupu, příčinu nehody vyšetřujeme," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Podle něj byl řidič zaklíněný, zranění byli i tři cestující.

"Všichni utrpěli lehká zranění," uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Čtyřiapadesátiletého řidiče vyprošťovali hasiči, záchranná služba ho převezla do Fakultní nemocnice u svaté Anny, staršího muže a ženu středního věku do Vojenské nemocnice. Lehce zraněna byla i školačka, záchranáři ji ošetřili na místě.

Podle mluvčí dopravního podniku Barbory Lukšové šlo o trolejbus jedoucí ve směru do centra, havaroval u zastávky Hraničky. Náhradní autobusy jezdily odklonem přes Bedřichovice, a to zhruba do 12:30. Poté byla silnice do Šlapanic opět zcela průjezdná.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď