Módním trendem jsou nezvyklé kombinace a prolínání stylů

foto Ilustrační foto - V Brně začal 17. února třídenní mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží Kabo. Spolu s ním se koná i mezinárodní veletrh módy Styl.

Brno - Nové módní trendy přinášejí nezvyklé kombinace a prolínání stylů. Sportovní kusy oděvu jako mikiny a tepláky pronikají do formálního šatníku, luxusní materiály se nosí v ležérním stylu, plyne z informací o trendech, které novinářům poskytli pořadatelé brněnských veletrhů Styl a Kabo. Typickým hybridním kouskem jsou tepláky elegantního vzhledu, které lze kombinovat i se sakem.

Veletrhy začaly dnes ráno, pavilony P a F už zaplnily stovky návštěvníků. Styl i Kabo trvají do pondělka. První módní přehlídka ukázala například černo-bílou kolekci Ateliéru Donát nebo značku Sanu Babu s orientální inspirací v materiálech, střizích i vzorech. Moděva Konice představila kabáty tradičního střihu, ale také výstřední a pestrobarevné kabáty či bundy z prošívaného materiálu.

Módní trendy pro letošní podzim a zimu podle odborníků kombinují luxusní materiály s technickými tvary a funkčními střihy. Autenticitu čerpají v tradičních kostkovaných vzorech a robustních pleteninách. Nešetří se na detailech: módu zdobí nášivky, ornamenty, flitry, třásně, krajkové límečky, stejně jako funkční kapsy, zipy a stahovací šňůrky. Mezi oblíbené doplňky se vracejí barety, drobné šátky, ale také ledvinky nošené křížem přes tělo.

Módními barvami pro podzim a zimu jsou spálená oranžová, červenohnědá a různé odstíny rzi a hlíny, jako akcent se uplatňuje žlutá nebo svítivá oranžová. Alternativou k ostře bílé je šedobílá a silně se prosazuje námořnická modř. Klasickou černou může nahrazovat modročerná, tmavě hnědá a olovnatě šedá. Králem materiálů je samet, nově také na obuvi a doplňcích, žádoucí luxusní vzhled má i satén nebo žakár. Vrací se manšestr, kostky, leopardí, tygrované i zebří vzory, v kurzu zůstávají grafické designy a různé originální potisky.

Předpovědi módních trendů jsou poměrně přesné, odborníci se málokdy spletou, řekla ČTK ředitelka veletrhů Styl a Kabo Gabriela Císařová.

Módní trendy ale neznamenají žádný diktát, důležitější je podle pořadatelů veletrhů originální mix stylů a individuální vyjádření vkusu. Lidé se také stále více obracejí k trvalým hodnotám, nechtějí podléhat trendům, raději si koupí méně věcí, ale zato kvalitnějších a trvanlivějších.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 18. června 2019

Očekáváme v 19:00 27°C

Celá předpověď