V Británii byl veřejnosti představen první společný portrét Williama a Kate

foto Britský malíř Jamie Coreth před portrétem prince Williama a jeho manželky Kate ve Fitzwilliamově muzeu v Cambridge, 23. června 2022.

Londýn - V Británii byl veřejnosti představen první společný malovaný portrét prince Williama a jeho manželky Kate. Královský pár se na obraz přijel podívat do Cambridge do Fitzwilliamova muzea spadajícího pod tamní univerzitu.

Britský princ William a jeho manželka Kate před společným portrétem ve Fitzwilliamově muzeu v Cambridge, 23. června 2022. Autorem portrétu je renomovaný britský malíř Jamie Coreth. Vévodkyně Kate má na sobě smaragdově zelené šaty a střevíčky stejné barvy, William má tmavý oblek a modrou kravatu, jednu ruku drží ležérně v kapse. Coreth řekl, že namalovat tento portrét pro něj bylo "největším privilegiem v životě", uvádí britská BBC na svých internetových stránkách. Uvedl také, že se snažil, aby obraz vyvolával "pocit rovnováhy mezi jejich soukromým a veřejným životem".

BBC uvádí, že první oficiální portrét prince Williama vytvořil v roce 2014 tehdy 36letý Dan Llywelyn Hall, který je nejmladším umělcem, jenž maloval britskou královnu Alžbětu II. Oficiální portrét Kate vznikl o rok dříve a vyvolal smíšené ohlasy. Zatímco vévodkyni z Cambridge se obraz prý líbil, někteří kritici jeho autorovi Paulu Emsleymu vyčítali, že zatímco ve skutečnosti z Kate vyzařuje radost ze života, obraz působí mrtvě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď