V březnu se na turné vydá Arakain i Langerová s Korben Dallas

foto Ilustrační foto - Zpěvačka Aneta Langerová vystoupila 17. listopadu 2019 na akci Koncert pro budoucnost, která se konala na Václavském náměstí v Praze u příležitosti 30. výročí sametové revoluce.

Praha - V březnu se chystá na turné skupina Arakain, na jaře společnou sérii vystoupení zahájí také Aneta Langerová se slovenskou kapelou Korben Dallas. Metalová legenda Arakain po podzimním turné k CD Jekyll & Hyde zahrála na konci ledna v Karlových Varech a souvislou koncertní šňůru zahájí 6. března v Kolíně. Česko-slovenské turné Langerové a populární bratislavské formace Korben Dallas začne 24. března v Olomouci. ČTK o tom informovali mediální zástupci hudebníků.

Sérii koncertů Arakain zakončí 25. dubna v Rumburku. Fanoušci si během koncertů užijí skladby z nové desky i ty tradiční. "Turné je regulérním pokračováním toho podzimního, takže playlist zůstane prakticky stejný. Přece jen je to turné k propagaci novinky, takže největší obsah playlistu bude věnován desce Jekyll & Hyde," uvedl za kapelu kytarista Jiří Urban.

V roli hostů se na některých koncertech představí nové uskupení Walkmanz, jehož debutový singl Až přijde láska uspěl v hitparádách rockových rádií. Celé turné bude Arakain doprovázet kapela Jerem'I.

Vystoupení Langerové s Korben Dallas vyvrcholí 8. dubna v Bratislavě. Koncertní program na turné bude složen ze tří částí - kromě společného materiálu zahrají Korben Dallas i Langerová se svou kapelou vlastní skladby. Langerová se slovenskými muzikanty nedávno v prešovském studiu Experientia natočila singl Rozhodnutia a pracují i na dalších písních.

"Společné skladby budou různorodé - některé jsou veselé, některé vážné, některé jsou slovensky, jiné česky, jsou tam duety i skladby, kde zpívá pouze jeden z nás. Ale všechny je spojuje snaha najít jedinečný společný výraz, který se bude lišit od toho, co děláme každý samostatně," uvedl frontman Korben Dallas Juraj Benetin.

V současnosti jsou dokončeny tři skladby, na soustředění v Prešově vzniká zbytek materiálu. S Langerovou tam natáčí i violoncellistka a písničkářka Dorota Barová, která hraje v její kapele a působí se členy Korben Dallas ve formaci Tugriki. Druhým singlem bude písnička Konečně. Celá nahrávka bude zveřejněna před začátkem turné.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 23:00 20°C

Celá předpověď