V Brazílii 23.019 nakažených, Německo má 436 nových případů

foto Ilustrační foto - Obyvatelé slumu Rocinha protestují v rouškách 25. července 2020 proti nedostatku vody během pandemie koronaviru v Riu de Janeiro.

Brasília - Brazílie za poslední den zaznamenala 23.010 nově nakažených koronavirem a 572 úmrtí pacientů s nemocí covid-19. Austrálie za poslední den zaznamenala 19 zemřelých v souvislosti s komplikacemi spojenými s covidem-19, čímž překonala svůj dosavadní smutný jednodenní rekord. Německo má 436 nových případů koronaviru, v neděli jich bylo 555.

V Brazílii přibylo za den 23.019 nově nakažených koronavirem

Brazílie za poslední den zaznamenala 23.010 nově nakažených koronavirem a 572 úmrtí pacientů s nemocí covid-19. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví.

Infekce se v Brazílii od začátku epidemie potvrdila již u 3.035.422 lidí, z nichž podle úřadů 101.049 zemřelo.

Brazílie, kde žije 209,5 milionu lidí, má po Spojených státech druhý nejvyšší počet infikovaných koronavirem i souvisejících úmrtí. Odborníci nicméně upozorňují, že se virem SARS-CoV-2 nakazilo nejspíš ještě mnohem více Brazilců, než uvádějí oficiální statistiky; v zemi se totiž provádí málo testů.

Austrálie ohlásila 19 zemřelých s covidem-19 za den, je to rekord

Austrálie za poslední den zaznamenala 19 zemřelých v souvislosti s komplikacemi spojenými s covidem-19, čímž překonala svůj dosavadní smutný jednodenní rekord. Všechny oběti pochází ze státu Viktorie, který je ohniskem tamní pandemie. Stát nicméně v neděli ohlásil 322 nově nakažených, což je nejnižší počet za téměř dva týdny, napsala agentura Reuters.

Viktorie registruje asi dvě třetiny z celkových 314 úmrtí spojovaných s koronavirem v Austrálii a z asi 21.400 infekcí, které země ohlásila od začátku pandemie. Úřady ve Viktorii začátkem července v reakci na rostoucí počet nově infikovaných obnovily přísná karanténní opatření. Do práce tam nyní mohou chodit jen lidé pracující v profesích nezbytných pro chod společnosti, většina podniků musí mít zavřeno a lidé musí všude na veřejnosti nosit roušky. Od začátku srpna tam také platí noční zákaz vycházení.

Podle médií však relativně nízký počet nových infekcí může být náznakem toho, že tamní omezení začínají zabírat. "Je vždycky lepší mít nižší počty než předchozí den, ale jsou to jen data za jeden den," vyzýval k opatrnosti a pokračující bdělosti premiér státu Viktorie Daniel Andrews.

V zemi je kvůli šíření nákazy uzavřena řada vnitřních hranic mezi státy a premiér země Scott Morrison dnes prohlásil, že tato omezení pro cestování zřejmě budou platit nejméně do Vánoc.

Austrálie v začátcích pandemie rychle přistoupila k uzavření svých vnějších hranic a oproti jiným rozvinutým státům zaznamenala jen velice málo případů. Následně se však objevilo ohnisko nákazy v Melbourne, kde již řadu týdnů roste počet infikovaných v trojciferných číslech. Úřady se obávají možného rozmachu v nejlidnatějším státu Nový Jižní Wales, kde se v neděli objevilo 14 potvrzených nákaz, u jednoho z pacientů přitom není jasné, od koho se infikoval.

Německo má 436 nových případů koronaviru, v neděli jich bylo 555

V Německu bylo za posledních 24 hodin zjištěno 436 nově nakažených koronavirem. Celková bilance infikovaných virem Sars-CoV-2 od začátku epidemie tak vzrostla na 216.327 lidí. Vyplývá to z údajů, které dnes ráno zveřejnil německý Institut Roberta Kocha (RKI), který sčítá případy hlášené z jednotlivých zdravotních úřadů.

Počet úmrtí pacientů s nemocí covid-19 stoupl o jedno člověka na 9197 lidí. V neděli RKI ohlásil denní nárůst nakažených o 555 lidí. Předtím denně třikrát za sebou přibylo přes tisíc nově nakažených koronavirem.  Tisícová hranice byla naposledy překročena 9. května.

V Peru zemřelo nejvíce lidí s virem, blíží se půl milionu případů

Nový denní rekord více než 200 mrtvých s nemocí covid-19 zaznamenalo v neděli Peru, které je po Brazílii a Mexiku nejzasaženější zemí Latinské Ameriky. Třiatřicetimilionový stát, který v červenci uvolnil některá koronavirová omezení, překročil hranici 21 tisíc zemřelých a blíží se počtu půl milionu prokázaných případů. Informovalo o tom v noci na dnešek peruánské ministerstvo zdravotnictví.

Peru v červenci díky pomalejšímu šíření nákazy znovu otevřelo restaurace a obnovilo letecká spojení, v posledních dnech však postup viru opět nabral na síle. Denní počet mrtvých několikrát překročil dvě stovky a v neděli dosáhl 228. Ve stejný den registrovaly úřady 7012 nových případů nákazy, čímž celkový součet překročil 478 tisíc.

Peruánská vláda nevylučuje, že kvůli nové vlně viru opět zavede celonárodní omezení. Zatím sáhla k vyhlášení karantény v pěti regionech země. Hlavního města Limy se nejpřísnější opatření netýkají, neboť tamní epidemiologická situace není podle úřadů tak dramatická. Peru však do konce srpna prodloužilo mimořádný stav umožňující úřadům rychle reagovat na případné zhoršení situace. Do konce měsíce také zůstávají uzavřeny peruánské hranice.

Počet dosud nakažených koronavirem se v Rusku přiblížil k 900.000

Celkový počet dosud potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 se v Rusku během uplynulého víkendu přiblížil ke hranici 900.000. Po sobotním denním přírůstku 5189 infikovaných přibylo v neděli dalších 5118 pozitivně testovaných. Informoval o tom dnes operativní štáb.

V zemi s přibližně 146 miliony obyvatel se v poslední době denní počet nově nakažených pohybuje pod hranicí 5500. Rusko od začátku pandemie eviduje 892.654 infikovaných a v tomto ohledu je čtvrtým nejpostiženějším státem.

Během víkendu zdravotnické úřady zaregistrovaly pokles úmrtí souvisejících s nemocí covid-19, způsobovanou koronavirem. Ve dnech před víkendem bylo denně zemřelých více než 100, v sobotu tento údaj klesl na 77 a v neděli podle dnešního sdělení štábu na 70. Dohromady je podle oficiálních statistik v Rusku doposud obětí koronaviru 15.001.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pondělí 28. září 2020

Očekáváme v 13:00 11°C

Celá předpověď