V Botanické zahradě jsou k vidění desítky exotických ptáků

foto V Botanické zahradě Univerzity Karlovy na pražském Albertově jsou v těchto dnech k vidění desítky papoušků a dalších exotických ptáků. Na snímku z 20. srpna jsou papoušci kakadu bílý a žlutočečelatý s chovatelkou.

Praha - V Botanické zahradě Univerzity Karlovy na pražském Albertově jsou k vidění desítky papoušků a dalších exotických ptáků. Výstava Stepí i pralesem potrvá do 2. září, její návštěvníci uvidí vedle ptactva také rybičky a kozy. Každý den ve 14:00 pak mohou sledovat komentované krmení měsíc starých ptáčat ary ararauny a kakaduů bílých. ČTK to za organizátory sdělila Magdaléna Žohová.

V 90 malých voliérách jsou například maličtí exoti typu vzácné tangary tyrkysové nebo klasičtí papoušci jako andulky, agapornisové, rozely, korely, barnardi či latamové. Vystaveni jsou rovněž lori mnohobarvý, majestátní černé labutě a také velcí papoušci amazoňané, arové, kakaduové a žakové.

Velkou specialitou je párek černých ptáků velikostí špačka. "I když stále vykřikují 'Já jsem orel', 'dej banánek, kafíčko!' opravdu se nejedná o žádné dravce, ale o vzácné loskutáky posvátné. Jejich domovinou je Indie a jihovýchodní Asie," uvedla Žohová. Tito černí ptáci se živí pouze ovocem a hmyzem. Dokážou výborně napodobovat různé zvuky a lidskou řeč i s intonací.

Ptáky na akci vystavuje společnost Laguna, jejíž hlavní činností je péče o odložené papoušky v nouzi, jejich léčba, dodatečná socializace a případně hledání následného umístění.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 19. června 2019

Očekáváme v 7:00 20°C

Celá předpověď