V Botanické zahradě hl.m. Prahy byla zahájena výstava orchidejí

foto V pražské Botanické zahradě v Troji začala 7. března 2019 výstava orchidejí. Potrvá do 31. března.

Praha - Ve skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě ve čtvrtek začala výstava exotických orchidejí, která potrvá do konce března. Expozice vznikla pod vedením mistryně České a Slovenské republiky ve floristice Kláry Franc Vavříkové. Návštěvníci podle ní například spatří pralesní miniatury či orchideje polopouště s listy tvrdými jako plech. Skleník Fata Morgana byl otevřen v roce 2004, zatímco trojská botanická zahrada letos 1. ledna oslavila 50. výročí založení.

Fotogalerie

V pražské Botanické zahradě v Troji začala 7. března 2019 výstava orchidejí. Potrvá do 31. března. "Orchideje patří bezesporu k největším lákadlům trojské botanické zahrady. V loňském roce si jejich expozici prohlédlo více než 23 tisíc návštěvníků," řekl ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy Bohumil Černý. "Od roku 2006 výstava orchidejí pravidelně zahajuje jarní sezonu a zároveň patří mezi nejnavštěvovanější akce botanické zahrady," doplnil Černý.

V pražské Botanické zahradě v Troji začala 7. března 2019 výstava orchidejí. Potrvá do 31. března. Základní myšlenkou výstavy je krása rostlinného těla orchidejí. "Květiny jsou připevněny k barevným přízím na kruzích. Zvolili jsme nejjednodušší tvar kruhu, který je symbolem nekonečna, koloběhu života, štěstí a naděje. Je to pozitivní obrazec, který bude provázet celou výstavu," řekla ČTK Vavříková. Podle ní návštěvníci například zjistí, že listy orchidejí mohou být barevnější než květy, nebo objeví kořeny, které rostou vzhůru.

Součástí výstavy budou ukázky aranžování orchidejí. Na doprovodných panelech se návštěvníci dozví například, která orchidej má největší květ, jaká k životu nepotřebuje listy a které patří k těm nejmenším. Chybět nebude doprovodný prodej rostlin.

V pražské Botanické zahradě v Troji začala 7. března 2019 výstava orchidejí. Na snímku patronky výstavy (zleva) herečka Ivana Chýlková, Jitka Asterová a zpěvačky Jitka Zelenková a Hana Křížková. Role patronek letošního v pořadí již 13. ročníku výstavy se ujaly herečka Ivana Chýlková, Jitka Asterová a zpěvačky Jitka Zelenková s Hanou Křížkovou.

"Botanická zahrada má trvale podporu hlavního města Prahy. Letos k 50. výročí jejího založení město investuje symbolicky 50 milionů korun do jejího rozvoje. Vyroste zde nový vstupní pavilon včetně přednáškového sálu, nových pokladen a podobně," sdělil náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Botanická zahrada byla otevřena 1. ledna 1969 a její sbírka orchidejí byla založena v roce 1995. V současnosti obsahuje přes 2300 druhů a zhruba dvojnásobný počet rostlin. Expozice skleníku nabízejí možnost vidět tropickou přírodu z celého světa.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď