Na Tachovsku se střetl vlak s autem, žena zemřela a řidič byl vážně zraněný

foto V Boru u Tachova se 24. července 2022 střetly osobní vlak s automobilem. Při nehodě zemřel jeden člověk a dva byli zraněni. Přední náprava vlaku vykolejila. 

Bor (Tachovsko) - V Boru u Tachova se střetl osobní vlak s automobilem. Na místě zemřela 37letá spolujezdkyně z vozidla a 54letého řidiče odvezl vážně zraněného vrtulník do plzeňské nemocnice. Ve vlaku cestovalo 28 cestujících, nikdo z nich se nezranil, řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přední náprava motorového vlaku vykolejila. Na místě byli záchranáři, policie a také inspektoři Drážní inspekce.

Podle informací ČTK se lehce zranil také strojvůdce, kterého ošetřili v nemocnici ve Stodě.

"Škoda na vlaku byla na místě odhadnuta na 1,1 milionu korun, 100.000 korun na trati a 20.000 na automobilu," řekl Drápal.

Osobní vlak jel podle něj z Bělé nad Radbuzou do Plané u Mariánských Lázní. Na železničním přejezdu za Borem, zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, se střetl s osobním vozem. Příčiny a okolností vzniku nehody vyšetřuje inspekce i policie. Podle přeběžných informací vjel řidič osobního vozu na přejezd v době, kdy svítila červená a nsvíc předjížděl čekající vozidla.

Nehoda se stala před 16:00 v ulici Plzeňská na okraji města Bor. Podle webu Českých drah byla doprava na regionální trati z Plané u Mariánských Lázní do Domažlic přerušená téměř do 21:00. Náhradní autobusy jezdily mezi stanicemi Bor a Bělá nad Radbuzou.

Na přejezdu ve Zlíně se střetl osobní vlak s osobním autem, řidič zemřel

Na železničním přejezdu ve Zlíně se dnes odpoledne střetl osobní vlak jedoucí z Otrokovic na Zlínsku do Zlína s osobním autem. Řidič vozidla zemřel, řekla ČTK policejní mluvčí Milena Šabatová. Vlak po nárazu vykolejil, provoz na trati je přerušen, sdělil ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Způsobená škoda na majetku je podle odhadu inspekce 2,8 milionu korun.

Nehoda se stala na přejezdu poblíž prodejny Terno ve Zlíně-Loukách. Trať tam vede souběžně se silnicí I/49. Přejezd je zabezpečený světelnou výstražnou signalizací bez závor, která podle policejní mluvčí byla v době nehody v provozu. Semafory na přilehlé křižovatce však nefungovaly. "Řidič osobního vozidla jel od Otrokovic. Odbočoval doleva k supermarketu a chtěl to pravděpodobně stihnout, než křižovatkou někdo bude projíždět. Jedno vozidlo před ním křižovatku stihlo projet, on už ne, protože se střetl s vlakem. I když strojvedoucí troubil, přesto na přejezd vjel," uvedla Šabatová.

"První vagon vykolejil. Ve vlaku nebyli žádní cestující, pouze personál. Nikdo z jeho členů neutrpěl zranění, dechová zkouška na alkohol byla u strojvedoucího negativní. Nehodou se nyní zabývají kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty," řekla mluvčí.

"Provoz na trati je přerušen. Drážní inspekce zahajuje vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy," uvedl Drápal. Na vlaku podle odhadu inspekce vznikla škoda dva miliony korun, na trati 300.000 korun a na automobilu 500.000 korun.

České dráhy na svých webových stránkách uvedly, že kvůli zastavení provozu na regionální trati 331 mohou cestující mezi Otrokovicemi a Zlínem využít náhradní autobusovou dopravu. V úseku mezi stanicemi Zlín střed a Vizovice na Zlínsku je železniční doprava zachována. Z odhadu Českých drah vyplývá, že omezení na trati by mohlo skončit kolem půlnoci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 21:00 -5°C

Celá předpověď