V Berlíně hořela památkově chráněná hospodářská budova

foto V Berlíně se v sobotu vzňala skladovací hala památkově chráněného objektu bývalých jatek. Policie se domnívá, že požár někdo úmyslně založil.

Berlín - V Berlíně se v sobotu vzňala skladovací hala památkově chráněného objektu bývalých jatek. Policie se domnívá, že požár někdo úmyslně založil, uvedla agentura DPA. Ještě dnes ráno požár nebyl zcela zlikvidován, žádní zranění nejsou hlášeni.

Hořelo v centrální berlínské čtvrti Prenzlauer Berg poblíž stanice městské dráhy Landsberger Allee. Objekt v ulici Hermann-Blankenstein-Strasse se vznítil na několika místech v sobotu večer a hasiči s požárem bojovali i v noci.

Střešní plocha o rozměrech 1200 metrů čtverečních nebyla ještě dnes ráno zcela uhašena, informovali hasiči na twitteru. Kvůli hrozbě zřícení nebylo možné do budovy vejít.

Dým, který se šířil hlavně ve směru na sousední čtvrť Friedrichshain, se hasiči snažili odvést pomocí obřího ventilátoru. Obyvatele z okolí úřady vyzvaly, aby neotvírali okna.

Požár byl pravděpodobně úmyslně založen. Podle deníku B.Z. hořelo na třech různých místech a hasiči našli kanystr od benzinu. Haly areálu z 2. poloviny 19. století jsou památkově chráněny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 15. října 2018

Očekáváme v 1:00 13°C

Celá předpověď