V Austrálii se kvůli poryvu vichru vznesl hrad na skákání, pět dětí zemřelo

foto Čtyři děti dnes přišly o život v Austrálii, když se při poryvu větru zvedl do vzduchu nafukovací hrad na skákání. Pět dalších školáků se zranilo. Neštěstí se stalo při školní oslavě konce roku ve městě Devonport ve státu Tasmánie. Na snímku sanitky na místě neštěstí.

Sydney - Pět dětí dnes přišlo o život v Austrálii, když se při poryvu větru zvedl do vzduchu nafukovací hrad na skákání. Pět dalších školáků se zranilo a čtyři z nich zůstávají v kritickém stavu v nemocnici, informovala agentura AP. Neštěstí se stalo při školní oslavě konce roku ve městě Devonport ve státu Tasmánie.

Mezi oběťmi jsou žáci šesté třídy základní školy, to znamená, že jim mohlo být mezi deseti a dvanácti roky, upřesnila tasmánská policie. Hrad se zvedl do výšky a několik dětí z něho vypadlo z výšky deseti metrů na zem. Čtyři děti zemřely na místě a páté po převozu do nemocnice

Na místo neštěstí přijel větší počet sanitek a přiletělo několik vrtulníků. Podle ABC policisté zasahující na místě plakali a objímali se s rodiči, kteří se seběhli u školy.

"Je to velmi tragická událost, myslíme na rodiny, celou školu a taky na záchranáře," sdělila policejní velitelka Debbie Williamsová.

Premiér Scott Morrison označil neštěstí za "zdrcující" . "Je to neuvěřitelně tragické. Vaše děti při dnu volna a spolu s rodinami a stane se z toho taková strašná tragédie, to vám prostě zlomí srdce," řekl Morrison. Do Devonportu se vydal tasmánský premiér Peter Gutwein. Devonport je malý přístav na severním pobřeží Tasmánie a žije tam asi 30.000 lidí.

Stanice BBC připomenula několik jiných neštěstí, kdy si děti hrály v podobných nafukovacích hradech. V roce 2019 se v Číně zabily při téměř stejném incidentu, jaký se stal v Tasmánii, dvě děti a 20 se zranilo. O rok dříve zemřela holčička v Británii, když hrad explodoval.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď