V areálu zámku v Újezdu nade Mží hořela stodola

foto V areálu zámku v Újezdu nade Mží hořela v noci na 7. září stodola. Objekt požár zasáhl v plném rozsahu.

Újezd nade Mží (Plzeňsko) - V areálu zámku v Újezdu nade Mží hořela v noci stodola s expozicí věnované historii zemědělství a venkovského života. Objekt požár zasáhl v plném rozsahu. Podle dostupných informací nebyl nikdo zraněn. Způsobená škoda byla předběžně odhadnutá na 25 milionů korun, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Fotogalerie

K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči kolem 4:40. Stodola byla celá v plamenech. Na hašení nasadili deset proudů vody, hasili i s použitím výškové techniky. Oheň přesto zničil ve stodole expozici vesnického života, v níž byly staré zemědělské stroje a také několik historických kočárů.

Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé, na místo přijel i psovod se psem cvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, dodal Poncar.

Video: V areálu zámku v Újezdu nade Mží hořela stodola
07.09.2020, 10:49, autor: HZS Plzeňského kraje, zdroj: PR

Pozdně klasicistní zámecký statek Újezd nade Mží patří podle webových stránek soukromníkovi. Rodina areál postupně od roku 1993 odkoupila. Areál byl vybudován v polovině 17. století, přestavba je z roku 1817. Zámek je chráněnou památkou. Současní majitelé se snaží o postupnou obnova areálu, jeho oživení a zpřístupnění veřejnosti. Hlavní činností rodinné farmy je od roku 2002 ekologické zemědělství, pěstuje obilí a jiných plodiny, chová skot.

V Újezdu nad Mží, který leží asi 15 kilometrů severozápadně od centra Plzně, žije přes sto obyvatel.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď