V arboretu v Brně kvetou různobarevné kosatce, v pátek začíná výstava

foto Rozkvetlé kosatce, přezdívané orchideje severu, jsou k vidění v Botanické zahradě arboreta Mendelovy univerzity v Brně. Snímek z 18. května 2022.

Brno - Za rozkvetlými kosatci, přezdívanými orchideje severu, mohou milovníci přírody od pátku vyrazit do Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně. Výstava IRIS se tam uskuteční poprvé po pandemii, potrvá do 30. května. Kosatce všech barev rostou na záhonech pod širým nebem. V zahradě kvete také řada dalších rostlin a dřevin.

Fotogalerie

"Jaro ve svém plném rozmachu hýří barvami nejen kosatců, ale i keřů, trvalek, skalniček a pozdních cibulovin. Naše sbírka velkokvětých kosatců čítá více než 350 kultivarů, které jsou seřazeny podle barev a doby vyšlechtění, takže návštěvník může sledovat postupný vývoj květů," popsal výstavu vedoucí zahrady Michal Pavlík.

Sbírka kosatců začala vznikat v 70. letech minulého století a botanická zahrada Mendelovy univerzity za ni získala v minulosti několik ocenění. První specializovanou výstavu tam připravili v roce 1975.

Návštěvníci výstavy IRIS se podívají také do skleníků, v kterých budou naaranžované kvetoucí orchideje, tillandsie a jiné rostliny. Zájemci si mohou zakoupit skalničky a občerstvit se v čajovně.

Výstava bude otevřená od pátku denně od 9:00 do 18:00, vstup je možný pouze hlavním vchodem z třídy Generála Píky u zastávky Bieblova.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 15:00 15°C

Celá předpověď