V Anglii dron s klobásou zachránil psa uvázlého v přílivové oblasti

foto Dron - ilustrační foto.

Londýn - Díky klobáse přivázané provazem k dronu se v anglickém hrabství Hampshire podařilo zachránit psa, který uvázl v přílivové oblasti a hrozilo mu, že se utopí. O tomto propojení moderní techniky a osvědčeného psího lákadla na svých internetových stránkách informuje britský list The Guardian.

Fenka rasy Jack Russell teriér jménem Millie svým majitelům utekla z vodítka. Lidé ji spatřili u moře, kde jí hrozilo, že ji strhne příliv. Dostat ji z nebezpečí se ale nepovedlo hasičům, policistům ani členům pobřeží hlídky. Až jistý pilot dronu navrhl, že by k jednomu z bezpilotních letounů, který byl do pátrání po fence nasazen, šlo přivázat pamlsek jako lákadlo. Záchranáři vypočítali, že aby se dron dokázal vznést, mohou k němu přivázat klobásu. Tu jim poskytla jedna z žen na pláži.

"Protože Millie měla hlad, podařilo se ji nalákat do výše položených míst, která příliv nezaplavuje," pochvaloval si Chris Taylor, šéf dronového pátracího a záchranného týmu v Denmeadu. "Určitě o použití klobásy budeme uvažovat i v budoucnu: každá akce s cílem vypátrat psa bude sice jiná, ale pokud bychom se dostali do podobné situace, použili bychom tu samou metodu k nalákání psa," řekl.

I když klobása na Millie zabrala, po záchranné akci znovu utekla, protože byla vyplašená. Ke svým majitelům se vrátila, až když si jí lidé všimli kousek dál na pevnině. "Strašně se mi ulevilo, mít ji doma je něco fantastického," prohlásila majitelka fenky Emma Oakesová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 1. července 2022

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď