V Anglii déšť způsobil lokální záplavy, Německo čeká krupobití

foto Blesk nad Berlínem během letní bouřky. Ilustrační foto.

Londýn/Berlín - Na jihovýchodě Anglie způsobily intenzivní srážky lokální záplavy, které vedly k řadě dopravních komplikací. Informoval o tom server BBC. Popadané stromy zablokovaly místní komunikace, několik hodin byla zcela uzavřená dálnice M25 u Londýna a přerušeno je i železniční spojení v okolí metropole, uvedl vlakový dopravce Southern. Německo dnes večer podle meteorologů musí počítat s další vlnou silných bouřek a krupobití.

Podle meteorologů dnes velice intenzivní srážky povodňovou situaci v Británii dále zhorší. V regionech zejména na severovýchodě Anglie by dnes mělo napršet přes 60 milimetrů srážek, v platnosti je 31 varování před povodněmi. Vylití z břehů bezprostředně hrozí u toků Emm Brook, River Wandle a Ravensbourne v okolí Londýna

Železniční dopravci Southeastern, Southern a Thameslink varují před dlouhými zpožděními a rušením spojů, protože některé úseky kolejí se ocitly pod vodou.

V Německu podle meteorologů hrozí zejména večer silné bouřky s nárazovým větrem a krupobitím. Varování platí zejména pro východní a jihovýchodní část země, včetně oblasti Krušných hor, přičemž bouřky by se měly v průběhu noci posouvat směrem na severozápad.

Silné bouřky s kroupami o velikosti tenisových míčků zasáhly Německo i v pondělí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď