V americké zoo zahynuli tři levharti sněžní nakažení koronavirem

foto Levhart sněžný.

Washington - V zoologické zahradě ve státě Nebraska zahynuli tři levharti sněžní, kteří se nakazili koronavirem. Koronavirem se v tom samém zařízení nakazili i dva tygři sumaterští, kteří se ale z nemoci uzdravili, uvedla dnes agentura AP. Ohniska koronaviru mezi zvířaty zaznamenaly v USA i další zoologické zahrady.

Podle zoologické zahrady sněžní levharti zahynuli na komplikace spojené s covidem-19. Zařízení zůstane otevřené veřejnosti a posílí opatření, jež mají zamezit přenosu koronaviru z člověka na zvířata, oznámilo vedení.

Na začátku října zoologická zahrada v Denveru uvedla, že se nákaza koronavirem potvrdila u 11 lvů, dvou tygrů a dvou hyen. V případě hyen to bylo vůbec poprvé, co se u tohoto druhu objevila nákaza koronavirem.

Podle amerického ministerstva zemědělství se infekce koronavirem potvrdila u několika zvířecích druhů, většinou u těch, které byly v těsném kontaktu s člověkem s covidem-19. Vědci šíření koronaviru mezi zvířaty zkoumají, ale podle dostupných informací je riziko přenosu viru ze zvířat na lidi nízké, uvádí AP.

Doporučuje se, aby lidé nemocní covidem-19 nebyli v úzkém kontaktu se zvířaty, a chránili je tak před nákazou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 28. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď