Uzavírka III/4353 mezi Blatcem a Grygovem na Olomoucku, na řidiče čekají objížďky

foto Dopravní videa

Cestování autem mezi Grygovem a Blatcem momentálně zabere více času než obvykle. Silnici III. třídy, která obě obce na Olomoucku spojuje, totiž uzavřela oprava mostu přes potok Týnečka.

David Štěpánek, ředitel Správy silnic Olomouckého kraje: "Opravuje se z důvodu velmi špatného technického stavu. Respektive nejde o opravu, ale o demolici stávající mostní konstrukce a výstavbu kompletně nového mostu. Navržen bude jako železobetonová rámová konstrukce. Spodní stavba bude tvořena železobetonovými opěrami a stavba bude založena na hlubinných pilotách."

Práce začaly 11. května 2023 a vyžádaly si úplnou uzavírku silnice.

David Štěpánek, ředitel Správy silnic Olomouckého kraje: "Byly stanoveny tzv. dopravně-inženýrským opatřením náhradní trasy, kterými jsou jednak silnice II. třídy 435 a silnice 570 a možno je i využít stávající silnici I/55."

V praxi to znamená, že se z Blatce do Grygova momentálně jezdí přes Kožušany-Tážaly, Nové Sady, Holici, Vsisko a Velký Týnec.

David Štěpánek, ředitel Správy silnic Olomouckého kraje: "Myslím si, že obyvatelé místních obcí objízdné trasy znají. A v podstatě ani jiná varianta nepřipadá v úvahu."
Tomáš Kubáček (nez.), starosta Grygova: "Občané Grygova jsou samozřejmě rádi, že oprava proběhne. Původně měla proběhnout už minulý rok. Takže jsme rádi. Nicméně nebezpečí pro Grygov spočívá v časovém souběhu několika stavebních akcí. A to je oprava mostku směr na Blatec a oprava mostku ve Vsisku a do toho bude opravován železniční přejezd. Jeho oprava potrvá asi týden."

Řidiči by tak při cestách po okolí Grygova měli počítat s možným zdržením. Oprava mostu mezi Blatcem a Grygovem by měla trvat několik měsíců.

David Štěpánek, ředitel Správy silnic Olomouckého kraje: "Jedná se o investiční akci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, tedy z dotačních prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Vysoutěžená cena je necelých 7,2 milionu korun. Co se týká ukončení realizace, tak předpokládáme, když zhotovitel využije veškeré stavební dny, které vysoutěžil, do konce srpna 2023."

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď