Uzavírka D10 u Prahy kvůli bourání mostu trvala víc než 18 hodin

foto Dálnice, silnice, oprava, rekonstrukce - ilustrační foto.

Svémyslice (u Prahy) - Uzavírka dálnice D10 na 7. kilometru kvůli bourání mostu se protáhla na více než 18 hodin. Podle původních předpokladů měla být dálnice u Svémyslic otevřena dnes dopoledne. Směr na Prahu se nakonec podařilo otevřít kolem 14:00 a směr na Turnov zhruba o hodinu později. ČTK to potvrdil policejní mluvčí Pavel Truxa.

Úplná uzavírka dálnice začala v sobotu kolem 20:00. Podle původních předpokladů měla být otevřena dnes kolem 10:00. Silničáři pak ale několikrát oznámili, že se uzavírka prodlužuje. Nakonec prováděli i práce, které byly naplánovány na příští víkend. Silnici už tak nebude příští týden třeba uzavřít, řekl ČTK Jiří Procházka z krajského silničního dispečinku.

Ještě dnes odpoledne budou v místě na dálnici platit dopravní omezení, a to kvůli úklidu a montování svodidel. Auta mají jezdit kvůli dokončovacím pracím v obou směrech jedním jízdním pruhem. Podle webu www.dopravniinfo.cz se od 14. kilometru ve směru na Prahu odpoledne tvořily kolony.

Přípravné práce na mostě začaly před několika dny, po úplném zbourání bude postaven nový most. Hotovo by mělo být v září. Investorem stavby je Středočeský kraj.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď