Podezřelý z napadení členů rodiny v Tišnově s ní byl v příbuzenském vztahu

foto Policejní automobil, páska - ilustrační foto.

Tišnov (Brněnsko) - Muž podezřelý z toho, že v pondělí v Tišnově na Brněnsku vážně zranil šest lidí, byl s napadenými v příbuzenském vztahu. Policie na místě ukončila zajišťování stop a začne s výslechy, zjišťuje i motiv činu útočníka. Zranění měli sečná a bodná poranění. V nemocnici v Brně zůstávají v těžkém stavu muž a žena, další žena je už mimo ohrožení života. Po útoku skončily v nemocnici i dvě děti, jedno lékaři již propustili. Zřejmého útočníka policie zadržela.

"Policie ukončila ohledání místa činu a zajišťování stop, nyní bude probíhat vyhodnocování stop a výslechy," řekl dnes ČTK policejní mluvčí David Chaloupka. Uvedl, že nešlo o náhodného, cizího člověka, s poškozenými byl podezřelý v příbuzenském vztahu. Motiv útočníka policie zjišťuje a zabývá se i právní kvalifikací činu.

Na ARO v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny je po útoku ve vážném stavu muž a žena, řekla ČTK mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Napadená žena, která byla převezena do Fakultní nemocnice Brno, je podle její mluvčí Veroniky Plaché mimo ohrožení života a v zařízení je ještě se středně těžkými zraněními napadený muž. Dvě děti byly po útoku převezeny do Dětské nemocnici, Plachá uvedla, že jedno je hospitalizované a je ve stabilizovaném stavu, druhé lékaři z nemocnice propustili.

Starosta Tišnova Jiří Dospíšil ČTK řekl, že zaopatření tohoto chlapce řešil tišnovský OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí) ve spolupráci se zdravotníky a že je o něj postaráno. "Je to politováníhodná událost. Přejeme všem zraněným, aby se brzy uzdravili," uvedl starosta.

Policie přijala oznámení o události v rodinném domě v Tišnově v pondělí po 19:00. Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník. "Měli jsme v péči šest pacientů. Pět z nich utrpělo vážná zranění sečného, bodného a řezného charakteru. Další podrobnosti uvést nemůžeme," řekla už dříve mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Záchranná služba pacienty odvezla do několika brněnských nemocnic.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 28. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď