Útočník Ondřej Kaše z Anaheimu hokejisty na MS neposílí

foto Radující se hokejista Anaheimu Ducks Ondřej Kaše.

Pardubice - Útočník Ondřej Kaše z Anaheimu hokejovou reprezentaci na květnovém mistrovství světa v Dánsku neposílí. Třetímu nejlepšímu českému střelci v sezoně NHL nedoporučilo účast vedení klubu. K mužstvu se již naopak po dnešním tréninku v Pardubicích připojil útočník Martin Frk z Detroitu.

"My jsme se (s Kašem) spojili poprvé už na začátku dubna, abychom si trochu řekli, co a jak. Chtěl se soustředit na play off po té průlomové sezoně, kterou má v NHL za sebou a stihl v ní 20 gólů. Ale byli jsme domluvení, že když vypadnou ještě před mistrovstvím světa, tak se domluvíme dál," uvedl generální manažer reprezentace Jiří Fischer.

Ducks nestačili v 1. kole na San Jose, ale proti Kašeho startu na MS rozhodly zdravotní prohlídky a výstupní pohovory, které dvaadvacetiletý útočník absolvoval. "Mluvil jsem s Ondrou včera večer. Sdělil mi, že na šampionát nepojede. Na začátku sezony měl několik zranění včetně otřesu mozku. A v Anaheimu mu bylo řečeno, ať se právě z toho důvodu mistrovství světa neúčastní," řekl Fischer.

"Že mu vypršela smlouva a jedná o nové, to víme. Mluvil jsem ohledně toho i s jeho agentem, každopádně reprezentovat chtěl, ale protože chtěl zároveň respektovat přání klubu, tak se letošního šampionátu nezúčastní," doplnil Fischer.

Kaše má za sebou druhou sezonu v NHL a zaznamenal v ní v 66 zápasech 38 bodů za 20 branek a 18 asistencí. Byl spolu s Jakubem Voráčkem třetím nejlepším kanonýrem mezi českými hráči za Davidem Pastrňákem z Bostonu (35 branek) a Tomášem Hertlem ze San Jose (22). V klubovém pořadí jej předčil jen Švéd Rickard Rakell.

V play off Kaše ve čtyřech zápasech nebodoval. V minulé sezoně při debutu v NHL zaznamenal 53 startů a 15 bodů (5+10). V devíti utkáních play off vstřelil dvě branky.

V úvodu této sezony vynechal Kaše tři zápasy kvůli zranění hlavy a ve druhé třetině listopadu dalších deset utkání kvůli otřesu mozku. V úvodu jej nakrátko vyřadilo i nachlazení.

V české reprezentaci se zatím premiéry nedočká. V kádru pro přípravu na šampionát je jeho o rok mladší bratr David, útočník švédské Mory, jemuž ale boj o nominaci komplikuje zlomený ukazováček.

Rovnou z ruzyňského letiště dorazil za týmem na východ Čech útočník Frk. "Cesta byla dlouhá a moc jsem toho nenaspal, ale jinak v pohodě. Jsem moc rád, že jsem tady. Ten spánek snad brzy doženu. Hrozně jsem se těšil, protože naposledy jsem byl v Rusku s dvacítkama. I proto jsem panu Fischerovi, když mě oslovil, řekl, že chci přijet na sto procent," uvedl čtyřiadvacetiletý Frk.

Fischer a trenéři dál pečlivě sledují vývoj v zámoří, kde je například Philadelphia s Pittsburghem jedinou prohru od vyřazení. Dres Flyers hájí brankáři Petr Mrázek s Michalem Neuvirthem, bek Radko Gudas či útočník Jakub Voráček.

"O gólmanech jsme se v tomto ohledu nebavili, ale jinak samozřejmě víme podle rozpisu zápasů, kdy může dojít k ukončení sérií, případně kteří hráči nám mohou vypadávat ze hry o Stanley Cup. Samozřejmě chceme, aby konkurence v mužstvu byla co největší a bylo to vše založené na tom, že kluci chtějí reprezentovat a místo v týmu si urvou," uvedl Fischer.

Žádné jméno ze seznamu hráčů, kteří jsou v play off NHL a přicházejí v úvahu, podle něj nelze dopředu škrtnout. "Se všemi jsem na rovinu domluvený, že si zavoláme, jakmile by vypadli z play off. Ty šance jsou individuální. A je tam ještě možnost celé řady změn, které mohou nastat podle stavu hráčů a také pohledu klubu," řekl Fischer.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď