Útočník Ondrášek je po třech letech zpátky ve Wisle Krakov

foto Ilustrační foto - Utkání 4. kola první fotbalové ligy: Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň, 19. září 2020 v Praze. Zdeněk Ondrášek z Plzně.

Krakov (Polsko) - Fotbalový útočník Zdeněk Ondrášek se po třech letech vrátil do Wisly Krakov. S klubem podepsal smlouvu do června příštího roku s opcí. V dresu třináctinásobného polského mistra bude nastupovat pod slovenským trenérem Adrianem Guľou, který ho vedl už v Plzni. Ve Wisle působí také čeští obránci Matěj Hanousek a Michal Frydrych a útočník Jan Kliment.

Třiatřicetiletý Ondrášek hrál naposledy na podzim za norské Tromsö, kde působil už v letech 2012-14 a následně přestoupil právě do Wisly. V krakovském klubu strávil dva roky, v 69 zápasech nastřílel 21 gólů a stal se oblíbencem fanoušků. Pak odešel do MLS do Dallasu, následovalo angažmá v Plzni, krátká epizoda v rumunském FCSB, podzimní působení v Tromsö a nyní další návrat do Wisly.

"Zdeněk je náš člověk. Je to hráč, který nám pomůže na hřišti i v kabině," uvedl sportovní ředitel Tomasz Pasieczny na webu Wisly. "Rozhodli jsme se přestavět útočnou linii a Zdeněk je jejím prvním článkem. Věříme, že jeho schopnosti, neuvěřitelná ctižádost a charakter pomohou Wisle sbírat body a také zvýši konkurenci v týmu," prohlásil na adresu sedminásobného českého reprezentanta, který si připsal v národním týmu dva góly.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je pátek 27. května 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď