Utkání se Švédskem bylo tvrdé, řekla Luzumová s rozraženým rtem

foto ČR - Švédsko, utkání skupiny B mistrovství světa házenkářek, 5. prosince v německém Bietigheimu. Zleva Iveta Luzumová z ČR a Anna Lagerquistová ze Švédska.

Bietigheim-Bissingen (Německo) - Jako velmi tvrdé utkání zhodnotila kapitánka českých házenkářek Iveta Luzumová prohraný zápas se Švédskem na mistrovství světa v Německu, z kterého si odnesla rozražený ret. Kvůli krvavému zranění se poroučela ve druhém poločase ze hřiště. Podle Luzumové je potřeba nyní zkoncentrovat síly na duely s Norskem a Maďarskem.

Češky ve skupině v Bietigheimu-Bissingenu zatím porazily Argentinu s Polskem a podlehly Švédsku. K postupu to nejspíš stačit nebude, a proto musí získat body buď s obhájkyněmi titulu z Norska, které dosud neprohrály, nebo s Maďarskem.

V úterním utkání proti Švédsku české házenkářky v první půli vedly i o pět gólů, ve druhém poločase ale vedení definitivně ztratily a Švédky měly zápas pevně v rukou. "Myslím, že jsme nenašly recept na jejich útok. Hrály jsme špatně v obraně, dostávaly jsme rychlé góly z protiútoku. Možná by bylo lepší, kdybychom měly horší začátek a pak to otočily," řekla Luzumová. Horší začátky měly Češky s Argentinou i Polskem, ale zápasy dokázaly obrátit ve výhru.

Nejlepší česká střelkyně zápasu s devíti přesnými trefami zhodnotila utkání jako fyzicky náročné a tvrdé. "Dostala jsem do rtu a mám ho rozražený. Nebyly to ani dvě minuty, ale musí se hrát dál," uvedla česká kapitánka. Ze hřiště sice musela kvůli krvácení odejít, za několik minut ale byla zpátky. Ani to už ale nepomohlo.

Češky tak potřebují bodovat v některém z posledních dvou zápasů ve skupině. "Myslím, že každým dnem nám budou ubývat síly. Máme teď ale den na odpočinek, musíme se zkoncentrovat na Norsko a Maďarsko. Skupina se zamotává, takže si myslím, že rozhodne náš páteční zápas proti Maďarsku," poukázala Luzumová na to, že obhájkyně titulu Norky ještě neprohrály. Maďarky mají zatím dvě prohry a jedinou výhru. Češky už je překvapivě dokázaly porazit loni na evropském šampionátu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 11°C

Celá předpověď