Úspěšná sezona, ve skupinu o titul jsme nedoufali, chválí Hoftych

foto Trenér fotbalistů Liberce Pavel Hoftych.

Liberec - Vloni v srpnu po pátém kole ligové sezony patřilo libereckým fotbalistům v tabulce až předposlední patnácté místo a trenér Pavel Hoftych cítil, že v případě porážky v Karviné mohl být odvolaný. I proto považuje uplynulý ročník za nad očekávání úspěšný. Severočeši na jaře došli až do finále domácího poháru a dnes si výhrou 2:0 nad Mladou Boleslaví v kvalifikačním utkání o Evropskou ligu zajistili účast v pohárech.

"Nakonec to byla velmi úspěšná sezona. I vzhledem k tomu, že jsme vycházeli po pátém kole z 15. místa. Jeli jsme zespodu. Navíc nám odešli v zimě velmi důležití hráči. Odešlo nám s nimi 20 gólů, tedy dvě třetiny našich vstřelených branek," řekl při videotiskové konferenci Hoftych.

"Zlomový zápas v sezoně byla Karviná. To byl zápas, kde se hrálo v uvozovkách o trenérský život. Překonali jsme to. Několikrát jsme tam měli zlomové zápasy, dojeli jsme až do skupiny o titul, kde jsme ani nedoufali, že bychom mohli být. Finále poháru nám nevyšlo, dnes nám to vyšlo. Bylo by velké zklamání, kdybychom dnes prohráli," dodal Hoftych, jehož celek podlehl ve finále poháru pražské Spartě 1:2.

Slovan převzal vloni v červnu, kdy nahradil slovenského kouče Zsolta Hornyáka. "Začátek sezony byl velmi těžký v tom, že jsme přicházeli velmi rychle po Zsoltu Hornyákovi, který praktikoval přece jen trošku jiný fotbal než my. Chtěl víc držet balon, hodně si to hrál přes gólmana. Filip Nguyen měl v minulé sezoně nejvíc přihrávek z celého mužstva. My chtěli hrát přímočařeji a rychleji. Chvilku to mužstvo bolelo, chvilku si to zvykalo. Na některé hráče to doléhalo tři čtyři měsíce," uvedl Hoftych.

"Jedním ze zlomovým zápasů byl i ten domácí s Jabloncem. První poločas jsme hráli katastrofálně, žádný drajv. Druhý poločas jsme to změnili. Hráčům jsme řekli, že takhle to dál nepůjde. Od té doby jsme šli správným směrem," připomněl remízu 2:2 ve 13. ligovém kole.

Liberec si poprvé od sezony 2016/17 zahraje poháry, čeká ho 2. předkolo Evropské ligy. Celá kvalifikace se kvůli pandemii nového koronaviru bude hrát jen na jedno místo obvyklých dvou utkání.

"Chtěl bych především poděkovat LFA, byla v začátku ligy strašně operativní. Česká liga začala jako jedna z prvních. Jsme strašně rádi, že LFA soutěž odstartovala a měli jsme možnost ji dohrát. Třeba v Nizozemsku tu možnost neměli," poznamenal Hoftych.

"Buďme rádi za to, že když už bude šance, aby se poháry hrály, tak se budou hrát jednozápasově. Nedá se svítit. Důležité je, aby se hrály. Bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet situace v Evropě. A strašně důležitý bude los," dodal Hoftych.

Je připraven na to, že jeho tým potkají v létě další odchody opor. "Už samozřejmě pracujeme na příchodech. Liberec s tímhle umí pracovat, každý se diví, proč to tak je. Já říkám, že je tady prostě pozitivní fotbalové prostředí. Nebojím se toho, že bychom to nedokázali nahradit. Už dnes vedeme komunikaci s některými zajímavými hráči, máme dohodu s některými kluby o uvolnění hráčů. Složíme určitě silné mužstvo a věřím, že budeme dál hrát slušný fotbal, který jsme hráli," dodal Hoftych.

pha smc

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 5:00 17°C

Celá předpověď