Úspěch při udílení britských cen BAFTA zaznamenala minisérie Můžu tě zničit

foto Michaela Coelová získala ocenění BAFTA pro herečku v hlavní roli za výkon v seriálu Můžu tě zničit (I May Destroy You).

Londýn - Úspěch při dnešním udílení letošních televizních cen britské filmové akademie (BAFTA) zaznamenal dramatický seriál Můžu tě zničit (I May Destroy You), zachycující příběh ženy, která se snaží obnovit život po sexuálním útoku. Získal dvě ceny, jednu v kategorii minisérie a druhou v kategorii herečka v hlavní roli, kterou dostala Michaela Coelová.

Fotogalerie

Dvanáctidílný seriál, který začaly v létě vysílat televizní stanice BBC a HBO, sleduje úspěšnou černošskou autorku, která se snaží vyrovnat s otřesným zážitkem. Ten ji potkal, když byla znásilněna při večírku pořádaném s přáteli v jednom londýnském baru.

Agentura AFP zaznamenala, že s prázdnýma rukama z udílení cen BAFTA naopak odešel jinak úspěšný seriál Netflixu Koruna (The Crown). Dílo, které romantizujícím způsobem vypráví ságu britské královské rodiny, přitom bylo nominováno ve čtyřech kategoriích.

Cenou v kategorii herec v hlavní roli byl odměněn Paul Mescal za svůj výkon při ztvárnění postavy Connora v romantickém seriálu Normální lidé (Normal People). Proměnil tak svou vůbec první nominaci na některou z cen BAFTA.

Podobně získal poprvé cenu britské filmové akademie i Malachi Kirby, a to za vedlejší mužskou roli v dramatickém seriálu Sekerka (Small Axe). V kategorii herečka ve vedlejší roli se může z ocenění těšit Rakie Ayolaová za výkon v televizním filmu Anthony.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 18. června 2021

Očekáváme v 3:00 20°C

Celá předpověď