Úřady: Ruské útoky si v Charkově vyžádaly nejméně dva mrtvé a osm zraněných

foto Ukrajinský voják dokumentuje následky ruského ostřelování Charkova, 31. března 2023. 

Kyjev - Sobotní ruské útoky v Charkovské oblasti, které mimo jiné zasáhly také oblastní metropoli, si vyžádaly nejméně dva mrtvé a osm zraněných. S odkazem na dnešní vyjádření šéfa oblastní správy Oleha Syněhubova to napsal ruskojazyčný server BBC. Charkov se stal terčem útoků i v noci na dnešek.

"Kolem 00:30 (místního času, v sobotu 23:30 SELČ - pozn. ČTK) zahájil nepřítel raketový útok na město Charkov," napsal Syněhubov. Rusko podle něj na město vyslalo čtyři rakety S-300, které způsobily požár v nerezidenční budově.

Pět balistických raket ze systému Iskander podle Syněhubova v sobotu před polednem místního času poškodilo několik budov v Charkově a způsobilo požár. Zraněno bylo šest civilistů, kteří jsou ve středně těžkém stavu v péči lékařů.

Ruské ministerstvo obrany dnes podle agentury Reuters oznámilo, že provedlo raketový útok na závod v Charkově, kde se opravují obrněná vozidla pro ukrajinskou armádu. Další podrobnosti, včetně času úderů, ministerstvo nezmínilo.

Při ostřelování na cestě mezi obcemi Hlyboke a Strilecha nedaleko rusko-ukrajinské hranice zahynuly při zásahu automobilu ruskou protitankovou střelou muž a žena, uvedl gubernátor. Třetí spolucestující, dvaasedmdesátiletý muž, byl zraněn a je ve vážném stavu. Další zraněný, třiadvacetiletý muž jsou ve vesnici Petropavlivka v Kupjanském okrese.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď