Úřady: Na vloupání do drážďanské klenotnice se podílelo sedm lidí

foto Novináři stojí před budovou Rezidenčního zámku v Drážďanech, kde zloději v pondělí brzy ráno vykradli klenotnici Grünes Gewölbe (Zelená klenba), kde jsou uloženy cenné historické sbírky německé spolkové země Sasko.

Drážďany - Německé úřady předpokládají, že na vyloupení drážďanské klenotnice se podílelo nejméně sedm osob. Zveřejněn byl policejní portrét jednoho z podezřelých. Vyšetřovatelé mají rovněž bližší poznatky o automobilu, který byl při vloupání použit. Žádná horká stopa však dosud k dispozici není, informovala dnes agentura DPA.

Dva zloději loni v noci na 25. listopadu z drážďanské klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba) ukradli barokní šperky nevyčíslitelné hodnoty. Na dopadení pachatelů byla vypsána odměna 500.000 eur (asi 12,6 milionu korun). Vyšetřovatelé se domnívají, že dvojice měla komplice.

Policie a státní zastupitelství předpokládají, že na činu se podílelo nejméně sedm osob, sdělily dnes úřady. Vyplývá to podle nich z analýzy saského kriminálního úřadu a rozsáhlého vyhodnocení videomateriálu.

Nová zjištění se týkají také automobilu pachatelů. Audi S6 loni v srpnu prodala soukromá osoba neznámému kupci. Automobil si u prodávajícího v Magdeburgu vyzvedl přibližně 25letý muž. Vyšetřovatelé se domnívají, že tento muž má co do činění s pozdějším vloupáním a právě jeho portrét zveřejnili.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 2. března 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď