Uprchlík dostal v Německu doživotí za znásilnění a vraždu dívky

foto V německém městě Freiburg dnes za zpřísněných bezpečnostních opatření začal proces s migrantem, který loni na podzim znásilnil a následně zavraždil 19letou studentku. Na snímku údajný Afghánec Husajn K. je přiváděn do soudní síně.

Freiburg (Německo) - Soud v německém Freiburgu dnes odsoudil afghánského uprchlíka Husajna K. k nejvyššímu možnému trestu, tedy doživotnímu vězení, za znásilnění a následné zavraždění 19leté studentky. Soud ve městě na jihozápadě země konstatoval mimořádnou závažnost činu a nařídil také ochrannou vazbu. Prakticky je tak vyloučeno, že by mohl být po odpykání 15 let trestu předčasně propuštěn. Rozsudek ještě není pravomocný a strany procesu mají týden na případné odvolání, informovala agentura DPA.

Případ vyvolal v Německu značnou pozornost i politickou debatu vzhledem k tomu, že čin spáchal mladý uprchlík a kvůli brutalitě, s níž postupoval. Lidé v zaplněné soudní síni dnes po vynesení rozsudku podle DPA tleskali.

Husajn K. předloni v říjnu přepadl studentku Marii L., která se v noci na kole sama vracela ze studentského večírku, a brutálně ji několikrát znásilnil poté, co ji škrtil do bezvědomí. Dívku pak ještě živou hodil do místní řeky Dreisam, aby se utopila a aby voda smazala stopy. Podle soudního znaleckého posudku trvalo její umírání ve vodě ještě nejméně jednu hodinu. V řece ji následujícího rána našla utonulou běžkyně.

Husajn K. byl dopaden sedm týdnů po vraždě. Na místě činu policie našla jeho DNA a také měla jeho videozáběry z tramvaje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 7:00 12°C

Celá předpověď