ÚOHS se zabývá tendrem na dodávku antigenních testů pro školy

foto Ilustrační foto - Zdravotník 24. února 2021 na Základní škole náměstí Svobody v Praze 6 vyhodnocuje vzorek odebraný žákovi. Městská část nechala otestovat 400 žáků ze čtyř škol. Cílem pilotní studie je zjistit, kolik dětí, které školu navštěvují, je koronavirem nakaženo a jaký typ testu nejvíce vyhovuje potřebám škol.

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se zabývá tendrem na antigenní testy pro školy, který vypsalo ministerstvo vnitra. Podnět podala firma, která oslovena nebyla, správní řízení ale zatím úřad nezahájil. ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Na podání podnětu upozornil server Seznam Zprávy.

"Úřad pro ochranu hospodářské soutěže obdržel v dané věci podnět od jednoho z dodavatelů zdravotnického materiálu, který si stěžuje na to, že nebyl v rámci výběrového řízení osloven. Úřad podnět prošetřuje a od ministerstva vnitra si vyžádal příslušnou dokumentaci. Správní řízení zahájeno nebylo," řekl ČTK Švanda.

Ministerstvo vnitra vyhlásilo vítěze výběrového řízení na dodávku 3,6 milionu antigenních testů před dvěma týdny. Zakázku na dodávku antigenních testů získala společnost Tardigrad International Consulting, které stát zaplatí dohromady čtvrt miliardy korun. Část testů už minulý týden podle ministerstva vnitra dorazilo od čínského výrobce Lepu Medical do České republiky.

O seznamu oslovených firem oficiálně rozhodovalo ministerstvo zdravotnictví. Na finální sestavu možných distributorů dalo deset kandidátů, ze kterých následně zástupci resortů školství, zdravotnictví a vnitra vybralo vítěze.

Ministerstvo vnitra odmítlo podání podnětu k ÚOHS komentovat. Seznam oslovených firem dávala dohromady pracovní skupina Jana Wolfa z oddělení léčiv a zdravotnických prostředků ministerstva zdravotnictví. Na základě jakých kritérií byl finální seznam vytvořený, ministerstvo neuvedlo. "Ministerstvu zdravotnictví není žádným zákonem uloženo vést jakoukoliv agendu zabývající se průzkumem trhu, evidencí dodavatelů zdravotnických prostředků nebo hodnocením jejich nabídek napsala Seznam Zprávám Barbora Peterová, mluvčí ministerstva zdravotnictví.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je úterý 13. dubna 2021

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď