ÚOHS schválil změnu vlastníka prodejce prádla Astratex

foto Ilustrační foto - Na brněnském výstavišti začal 19. srpna tradiční třídenní mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží Kabo a mezinárodní veletrh módy Styl.

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil změnu vlastníka největšího středoevropského prodejce spodního prádla Astratex. Majoritní podíl ve firmě kupuje Fond Hartenberg, který patří do svěřenského fondu premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Informaci o schválení transakce dnes ÚOHS zveřejnil v tiskové zprávě.

Návrh na povolení fúze podala společnost Enterstore, kterou fond Hartenberg vlastní. Podle oznámení na webu úřadu má převzít kontrolu nad společností Leeuw a.s. a jejím prostřednictvím pak nad společností ASTRATEX s.r.o. ÚOHS posuzoval oblast prodeje prádla a plavek, dále prodeje nočního prádla a županů, punčochového zboží, ložního prádla a ručníků.

"Spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto vydal rozhodnutí o povolení spojení," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí úřadu je pravomocné.

Astratex funguje od roku 2000, o pět let později se firma začala věnovat výhradně prodeji přes internet. Většinu sortimentu tvoří dámské spodní prádlo a plavky, prodává ale také ložní prádlo. Momentálně je v on-line prodeji spodního prádla lídrem na trhu v ČR, na Slovensku, v Polsku a v Rumunsku, působí také v Maďarsku, Bulharsku a Rakousku. Společný sklad je v Náchodě.

Tržby společnosti vzrostly v uplynulém roce o více než 35 procent téměř na 600 milionů korun. Firma očekává, že miliardového obratu dosáhne do tří let.

"O vstupu do e-commerce jsme uvažovali již nějakou dobu. Předtím, než jsme se poprvé setkali s akcionáři společnosti Astratex, jsme zvažovali několik potenciálních investic v on-line segmentu," uvedl už dříve investiční manažer Hartenbergu Jozef Kováč. Astratex by podle něj měl dál pokračovat v evropské expanzi.

Fond soukromého kapitálu Hartenberg založil Babiš spolu s Jozefem Janovem, bývalým investičním ředitelem Penty. Fond investoval v poslední době mimo jiné do zdravotnického byznysu nákupem klinik asistované reprodukce, vlastní také třeba většinový podíl v Poliklinice Modřany. Působí rovněž v oborech biotechnologií či potravinářství a nedávno koupil podíl v leteckých opravnách Avia Prime.

Fond naopak před několika dny prodal svoji společnost FutureHealth, která měla v Opočně a v dalších městech vybudovat zařízení intenzivní následné péče a rehabilitace.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 21:00 8°C

Celá předpověď