ÚOHS definitivně zrušil zakázku na II. etapu městského okruhu

foto Ilustrační foto - Druhá etapa stavby brněnského velkého městského okruhu v úseku Žabovřeská (na snímku ze 4. listopadu 2019) se má začít stavět na jaře 2020.

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) definitivně zrušil zadávací řízení na II. etapu výstavby velkého městského okruhu v Brně. Rozhodnutí potvrdil předseda úřadu Petr Rafaj, je pravomocné, řekli dnes ČTK mluvčí úřadu Martin Švanda a brněnský ředitel ředitelství silnic a dálnic David Fiala. Na rozhodnutí upozornil server Zdopravy.cz.

"Předseda ÚOHS zamítl podaný rozklad a potvrdil rozhodnutí o zrušení zadávacího řízení. Rozhodnutí je pravomocné," řekl ČTK Švanda. Hlavním důvodem zrušení zadávacího řízení bylo to, že Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jako zadavatel požadovalo nejen živnostenské oprávnění na provádění staveb, ale také další oprávnění ke zkouškám elektrického zařízení. Tento požadavek byl podle antimonopolního úřadu nadbytečný.

Druhá etapa stavby okruhy měla začít ještě letos. Podle Fialy se teď musí ŘSD rozhodnout, zda se obrátí na soud, nebo vypíše zakázku znovu. Už po rozhodnutí první instance ŘSD pozastavilo činnost hodnotící komise. Aby při čekání na definitivní verdikt nemarnili silničáři čas, vyjmuli ze zakázky práce na kácení zeleně a zadali archeologický průzkum.

S dokončením stavby se dosud počítalo do konce roku 2023. Již na konci letošního roku by měla být hotová první etapa od křižovatky s Kníničskou po Kamenomlýnský most. Druhá etapa vede od něj do Pisárek. Dosud zde auta jezdí v jednom pruhu v každém směru, nově zde budou dva pruhy v obou směrech a tramvajová trať bude přeložena částečně do tunelu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 24. ledna 2021

Očekáváme v 13:00 2°C

Celá předpověď