Univerzita Karlova představila nealkoholické pivo, bude na čepu v menzách

foto Ilustrační foto - Univerzita Karlova představila 15. listopadu 2021 v Praze univerzitní nealkoholického pivo Slušné číslo, které ideově inspirovala matematicko-fyzikální fakulta ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským.

Praha - Pomocí vinařských kvasinek vzniká nealkoholické pivo Slušné číslo, které dnes v Praze představila Univerzita Karlova. Technologii výroby navrhli odborníci z Matematicko-fyzikální fakulty UK a z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského. Výhodou využití kvasinek je podle univerzity například zjednodušení výroby nealkoholického piva. Slušné číslo navazuje na dříve uvedené alkoholické pivo Pěkný číslo. Také výrobu nealko nápoje má na starosti benešovský pivovar Ferdinand.

Podle rektora UK Tomáše Zimy a kvestora Tomáše Horáčka vznikla nealko verze proto, aby se univerzitní pivo mohlo pít přes den v prostorách školy. Horáček podotkl, že původní Pěkný číslo je docela silné.

"Tak jsme ve spolupráci s panem kolegou (Martinem) Vlachem a dalšími kolegy z Matematicko-fyzikální fakulty začali uvažovat o tom, že by bylo dobré vytvořit produkt speciálně pro menzy. To znamená pro studenty, kteří si mohou přes den dát něco dobrého k obědu. A dohodli jsme se na nealkoholickém pivu," popsal kvestor.

Recepturu s vinařskými kvasinkami Saccharomyces cerevisiae podle zástupců školy tvůrci využili proto, že na rozdíl od běžných pivovarských kmenů nedokážou zkvašovat maltózu - hlavní cukr pivovarské mladiny. Přirozeně tak vzniká jen omezené množství alkoholu a pivo není třeba dále příliš upravovat. Postup, společně se studeným chmelením, má také podpořit charakteristickou chuť nápoje.

Horáček dodal, že nové pivo je i součástí snahy po "přerodu menz" prezentovaném značkou Culina Carolina. Kromě piv jsou pod tímto označením na univerzitě v prodeji třeba bagety a některé druhy sladkých potravin, v menzách v rámci značky nově bude čepovat i limonáda.

Slušné číslo by se příští rok mohlo v lahvích objevit v maloobchodní síti. Jednatel pivovaru Ferdinad Petr Dařílek poznamenal, že prosadit nealko sudové pivo je nesnadné.

Idea receptury využívá symboliky čísla pí, s přibližnou hodnotou 3,14. Oba zástupci fakulty už při uvedení piva Pěkný číslo uvedli, že nápoj kvasí dvě pí dní či prochází teplotou pí stupňů Celsia. Studené chmelení pak trvá devět pí dní. Podle proděkana Matematicko-fyzikální fakulty Martina Vlacha nápad podnítila slovní hříčka, díky níž si odborníci řekli, že originální fakultní pivo by bylo hezkým příkladem toho, jak matematika, fyzika a informatika zasahují do všech oblastí lidské práce a zájmů. Matematicko-fyzikální fakulta navíc s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským dlouhodobě spolupracuje.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď