Umělec odhalil v Alpách obří malbu na trávě

foto Obří malba z křídy a uhlu na trávu francouzského umělce Saypeho s názvem Po krizi je k vidění od 26. dubna 2020 v alpském středisku Leysin ve Švýcarsku.

Bern - Louku ve švýcarských Alpách ozdobilo netradiční grafitti. K zasněženým vrcholkům zde vzhlíží klečící dívenka s pytlíkem kříd a namalovanými panáčky, která má znázorňovat svět po koronaviru. Obří malba z křídy a uhlu na trávu je dílem francouzského umělce, jež vystupuje pod jménem Saype, informovala dnes agentura Reuters.

Obří malba z křídy a uhlu na trávu francouzského umělce Saypeho s názvem Po krizi je k vidění od 26. dubna 2020 v alpském středisku Leysin ve Švýcarsku. Umělec, pravým jménem Guillaume Legros, maluje dočasné a biologicky rozložitelné obrazy po celém světě. Jeho díla byla načas k vidění v hlavním městě Pobřeží slonoviny či na Martových polích u Eiffelovy věže v Paříži. Častým námětem jeho černobílých děl jsou děti či v pevném stisku propletené ruce.

Nejnovější dílo s názvem Po krizi se vyjímá na mýtině ve švýcarském lyžařském středisku Leysin, nedaleko francouzských a italských hranic. Rozkládá se na 3000 metrech čtverečních a podle autora má znázorňovat "vybudování solidárnějšího a humánnějšího světa".

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 2. března 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď