Ukrajinský prezident jako hrdina Hvězdných válek vystupuje na graffiti v Ústí

foto Autor graffiti Lukáš Brožovský zpodobnil na zatravněné ploše mezi čtvrtí Skřivánek a Severní Terasav Ústí nad Labem ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jako hrdinu Hvězdných válek. Snímek je ze 13. dubna 2022.

Ústí nad Labem - Autor graffiti v Ústí nad Labem ztvárnil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jako hrdinu Hvězdných válek. ČTK řekl, že dílem, jež zachycuje prezidenta prchajícího na motorce před střelbou robotů s písmenem Z, chce vzbudit ve společnosti zájem o aktuální dění a zároveň vyvolat pousmání.

Fotogalerie

Pod jménem Zadek vystupuje Lukáš Brožovský, který se rád vyjadřuje prostřednictvím graffiti k rozličným tématům. "Přijde mi dobré otevírat lidem oči. Konkrétně v Ústí mě mrzí, že spousta osob chodí jen jako roboti do práce a domů a nevnímají, co se děje kolem nich," uvedl umělec. "Proto dělám věci pro zábavu nebo si občas rýpnu do nějaké situace. Baví mě dělat si takový svůj sociální průzkum, co to v lidech vyvolá," řekl.

Zeď určenou pro tvorbu našel tentokrát Brožovský na zatravněné ploše mezi čtvrtí Skřivánek a Severní Terasa. Práce mu trvala deset hodin. Skutečnou válku připodobnil ke sci-fi známé série vytvořené Georgem Lucasem. "Napadlo mě to v souvislosti s vyjádřením Zelenského na začátku konfliktu, když řekl, že nechce do exilu, ale spíš potřebuje zbraně. Přišlo mi hezké, že chlapík, o němž se to nepředpokládalo, udělá takový hrdinský čin. Viděl jsem v tom spojitost s epizodou 6. Tam byla situace, kde imperiální Hvězda smrti útočí a napadeným se podaří ubránit," popsal. "Je to takový únik do fantazie z reality, ale ta tam je metaforicky nastíněna," dodal.

Pozitivní zájem o malbu na téma konfliktu na Ukrajině při tvorbě v přírodě projevili podle Brožovského zejména starší lidé.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 28. září 2022

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď