Ukrajinská média zaujal Konopljankův gól i Ševčenkova potyčka

foto Utkání základní skupiny B1 fotbalové Ligy národů: Česká republika - Ukrajina, 6. září 2018 v Uherském Hradišti. Fanoušci Ukrajiny.

Kyjev - Ukrajinská média jásají nad čtvrtečním vítězstvím fotbalové reprezentace nad českým týmem v úvodním zápase Ligy národů 2:1 v Uherském Hradišti. A to tím spíš, že v nové soutěži je ve hře "poukaz na mistrovství Evropy 2020", jak napsal list Ukrajinska pravda, slovy serveru Sport.ua pak jde o možnost probojovat se na závěrečný turnaj ME "bez velkého krveprolití". Média si všímají rovněž incidentu po zápase, kdy se do rvačky mezi policisty a ultras připletl ukrajinský trenér Andrej Ševčenko.

"Zápas se povedl, a to zejména našemu týmu. Ale i Češi zanechali příjemný dojem. Mohou se - jak pro naši reprezentaci, tak pro naše kluby - považovat za nepříjemné soupeře," poznamenal Sport.ua.

Jaremčuk, nasazený na hrot ukrajinského útoku, se podle serveru hned v úvodu utkání mohl stát hrdinou, ale ve dvou vyložených šancích hlavičkoval vedle. Do vedení šli naopak domácí, k Schickovu gólu podle komentátora přispěl i dezorientovaný ukrajinský brankář Pjatov.

"Češi vedli, a tak nemuseli nic vymýšlet. Dokonce vznikal dojem, že národní tým svou hrou zaostává za Slavií (v předkole Ligy mistrů s Dynamem Kyjev), a to i pokud jde o nasazení jednotlivých hráčů. Češi se vzmohli jen na dlouhé centry na křídla, od kterých čekali přihrávky do pokutového území, a k tomu ještě kladli důraz na standardní situace, především rohy. Na tomto nudném pozadí vypadal ukrajinský tým skoro titánsky," usoudil komentátor.

Hosté srovnali skóre před odchodem do šaten, a to tak krásně, že by si Konopljankův gól "zasloužil kapitolu ve fotbalové čítance". Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, dopustil se brankář Vaclík jediné chyby, čehož využil Zinčenko. A tak se Ukrajincům podařilo v předvečer domácího zápasu se Slovenskem "dosáhnout maxima".

Deník Ukrajinska pravda označil Schickův gól ve čtvrté minutě za jedinou českou šanci v prvním poločase. I po změně stran Ukrajinci soupeře herně převyšovali. "Za celý zápas vypálili 26 střel na českou branku, soupeř jen jedenáct," dodal list.

Deník si povšiml i potyčky mezi ukrajinskými fanoušky a policií, která po skončení zápasu několik diváků zadržela. "K policistům se hned vrhl ukrajinský trenér Ševčenko, který se snažil zarazit mlácení fanoušků a vybízel ukrajinský sektor, aby se uklidnil," poznamenal list.

Ševčenko se podle serveru Obozrevatel při pokusu o uklidnění situace zapletl přímo do rvačky mezi těžkooděnci a ultras a dokonce se dostal do rukou jednoho z rozohněných policistů. Později ale sám kouč novináře vybídl, ať z této záležitosti nedělají drama, a prohlásil, že reakci policie chápe. "Doufám, že všechny (fanoušky) pustí a vše bude v pořádku," dodal Ševčenko.

Policisté zadrželi deset fanoušků Ukrajiny

Policisté po čtvrtečním utkání českých fotbalistů s Ukrajinou v Uherském Hradišti zadrželi deset hostujících fanoušků pro přestupky proti veřejnému pořádku, porušení návštěvního řádu nebo použití pyrotechniky na stadionu. Někteří z nich po skončení zápasu Ligy národů vběhli na hřiště a napadli ochranku. ČTK o tom dnes informovala zlínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

"Všichni zadržení byli převezeni na služebnu, byl s nimi sepsán protokol a zhruba po hodině až dvou jsme je propustili. V policejní cele nikdo nezůstal," uvedla mluvčí. Podle jejích informací nemusel být žádný z napadených pracovníků bezpečnostní agentury ošetřen.

Utkání Ligy národů navštívilo podle odhadů policie zhruba 8000 českých fanoušků a tisíc příznivců Ukrajiny. Desítky policistů dohlížely na pořádek ve městě už od dopoledne, kdy fanoušci ukrajinských fotbalistů postupně přijížděli. Monitorovali také jejich průvod, který procházel před začátkem zápasu městem.

Do potyčky mezi ukrajinskými fanoušky a policií se po utkání připletl i trenér vítězného týmu Andrej Ševčenko. Podle ukrajinských médií se snažil zarazit mlácení fanoušků a vybízel sektor hostů, aby se uklidnil, přitom se ale sám dostal do rukou jednoho z těžkooděnců. Později ale kouč novináře vybídl, ať z této záležitosti nedělají drama, a prohlásil, že reakci policie chápe.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je neděle 21. července 2019

Očekáváme v 13:00 24°C

Celá předpověď