Ukrajinka Svitolinová v Monterrey proti soupeřce z Ruska nakonec nastoupila

foto Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová (vlevo) s Ruskou Anastasijí Potapovovou po utkání 1. kola turnaje v Monterrey.

Monterrey (Mexiko) - Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová si nakonec bojkot zápasu s Anastasijí Potapovovou z Ruska rozmyslela. Po výhře 6:2, 6:1 v prvním kole v Monterrey prohlásila, že došla k závěru, že své zemi napadené Ruskem pomůže víc hraním.

Turnajová jednička Svitolinová původně odmítla k zápasu nastoupit, dokud tenis nepřistoupí jako ostatní sportovní svazy k sankcím vůči ruským a běloruským hráčkám.

Sedmadvacetiletá Ukrajinka nakonec změnila názor, přestože WTA opakovaně odmítla Rusy a Bělorusy z turnajů vyloučit a pouze jim zakázala hrát pod národními vlajkami.

"Dnes to pro mě byl hodně výjimečný zápas. Jsem moc smutná, ale jsem ráda, že hraju," řekla Svitolinová novinářům. "Můj úkol je spojit tenisovou komunitu, aby stála za Ukrajinou, protože co se tam děje, je hrozné," dodala.

"Proto jsem tady. Proto hraji za svoji vlast a dělám všechno pro to, abych svoje postavení a možnosti využila k přesvědčení lidí k podpoře Ukrajiny," prohlásila Svitolinová.

Dvojnásobná grandslamová semifinalistka a bývalá třetí hráčka světa se také rozhodla podpořit ukrajinskou armádu. "Pošlu jí všechny svoje odměny z turnajů," prohlásila Svitolinová, která turnaj v Monterrey předloni vyhrála.

Turnaj žen v Monterrey v Mexiku

(tvrdý povrch, dotace 276.750 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Svitolinová (1-Ukr.) - Potapovová (Rus.) 6:2, 6:1, Martičová (Chorv.) - Keysová (3-USA) 5:7, 7:6 (7:3), 6:3, Parrizasová (6-Šp.) - Doiová (Jap.) 6:2, 6:1, Sin-jü Wang (Čína) - Liová (8-USA) 6:2, 6:1.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je neděle 5. února 2023

Očekáváme v 21:00 -6°C

Celá předpověď