Ukrajinec se u soudu přiznal k vraždě prostitutky v Teplicích

foto Obžalovaný Ukrajinec Andrij Matsola (uprostřed) stanul 14. srpna 2019 před Krajským soudem v Ústí nad Labem, který začal projednávat případ zavražděné prostitutky nalezené v prosinci 2018 v Teplicích.

Ústí nad Labem - Ukrajinec Andrij Matsola se u krajského soudu v Ústí nad Labem přiznal k vraždě sedmadvacetileté prostitutky v Teplicích. Popřel, že by ji znásilnil. Devětadvacetiletému muži hrozí až doživotí.

Ukrajinec podle svých slov přijal do České republiky za prací. Obžalovaný je ze znásilnění a vraždy. Loni v prosinci ženu stojící u silnice v Teplicích podle obžaloby fyzicky napadl několika údery rukou tak, že upadla na zem, poté ji odvedl za reklamní billboard, kde jí přinutil k souloži a orálnímu styku.

Prostitutka mu poté podle obžaloby sdělila, že věc oznámí na policii. Muž ji vzápětí napadl kamenem, mlátil ji do hlavy, žena v důsledku zranění na místě zemřela. Ukrajinec vzal svršky, boty, kabelku a odnesl je a zahodil.

Obžalovaný Ukrajinec Andrij Matsola (uprostřed) stanul 14. srpna 2019 před Krajským soudem v Ústí nad Labem, který začal projednávat případ zavražděné prostitutky nalezené v prosinci 2018 v Teplicích. "S tou vraždou souhlasím, ale se znásilněním nikoliv," řekl Matsola. Do Teplic přijel Ukrajinec v noci. Následující dopoledne podle svých slov vstal, s kamarádem vypil lahev vodky a nějaká piva, později popíjel s dalšími lidmi. Večer se šel projít. V Nákladní ulici potkal bezdomovce, s nímž se domluvil, že mu koupí víno a on mu za to ukáže, kde jsou nějaké levné prostitutky. První oslovená žena ho odmítla. S druhou se domluvil na částce 200 korun za sex. Na kopečku za křovím podle obžalovaného došlo k pohlavnímu styku a orálnímu sexu. Poté, co se snažil jí rozepnout bundu a sáhnout na prsa, rychle odešla. "Peníze, které ležely s krabicí vína vedle, už tam nebyly," uvedl Matsola.

S třetí ženou se Matsola podle výpovědi dohodl na částce 300 korun. "Po sexu jsem vyndal peníze a ona řekla, že je to málo, chtěla víc. Říkala, že pokud jí nezaplatím víc, bude křičet a zavolá na policii," uvedl a dodal, že dál už si nepamatuje, co se stalo. "Pamatuju si, že jsem klečel nad ní. Pak, jak sbírám věci," uvedl. Matsola následně odešel spát. "Dva dny (po činu) jsem věděl, že se něco špatného stalo, ale ne co konkrétně. Rozuměl jsem tomu, ale nechtěl jsem tomu uvěřit. Vím určitě, že jsem spáchal zločin, ale neumím to vysvětlit," uvedl.

Služeb prostitutky využil obžalovaný podle svých slov poprvé. V České republice neměl vyřízené pracovní vízum a obával se toho, že bude mít problémy, pokud žena zavolá policii. "Tak jsem to chtěl nějak vyřešit, aby k tomu nedošlo," řekl.

Výslech obžalovaného dnes trval několik hodin. Hlavní líčení bude pokračovat ve čtvrtek výslechem svědků a znalců. V pátek by mohl padnout rozsudek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pátek 13. prosince 2019

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď