U Záp u Prahy se srazil vlak s autem, spolujezdec zemřel

foto Na železničním přejezdu mezi Zápy a Lázněmi Toušeň u Prahy se 23. června 2020 dopoledne srazil osobní vlak s poštovním autem. Spolujezdec z auta svým zraněním na místě podlehl, řidič utrpěl těžká zranění.

Zápy (u Prahy) - Na železničním přejezdu mezi Zápy a Lázněmi Toušeň u Prahy se dopoledne srazil osobní vlak s autem. Spolujezdec z auta zraněním na místě podlehl, řidič byl těžce zraněn, řekla ČTK policejní mluvčí Markéta Johnová. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřovatelé zjišťují. Podle Drážní inspekce byly škody na místě nehody odhadnuty na 100.000 korun na vlaku a 100.000 Kč na osobním voze.

Událost se stala po 10:00 na železničním přejezdu zabezpečeném výstražnými kříži. "V důsledku střetnutí zemřel spolujezdec z osobního automobilu a řidič byl s vážnými zraněními transportován do nemocnice. V době nehody cestovalo ve vlaku cca 12 cestujících, přičemž nikdo nebyl zraněn," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Na železničním přejezdu mezi Zápy a Lázněmi Toušeň u Prahy se 23. června 2020 dopoledne srazil osobní vlak s poštovním autem. Spolujezdec z auta svým zraněním na místě podlehl, řidič utrpěl těžká zranění. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové ale ve vlaku cestovalo 15 lidí a jeden z pasažérů utrpěl lehké zranění.

Provoz na trati mezi Brandýsem nad Labem a Čelákovicemi kvůli nehodě stál. České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu, část spojů byla odřeknuta. Podle webu Českých drah byl provoz obnoven od 14:00.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-4°C

Dnes je pátek 15. ledna 2021

Očekáváme v 1:00 -3°C

Celá předpověď