U Vaňkovky jsou ledové sochy znázorňující brněnské motivy

foto Pracovníci specializované firmy připravovali 18. ledna 2019 mezi brněnským obchodním centrem Vaňkovka a Fait Gallery exponáty na výstavu ledových soch inspirovaných městem Brnem. Celkem 10 soch, z nichž každá bude mít speciální barevné osvětlení, mohou návštěvníci vidět do 27. ledna. Snímek zachycuje dokončovací práce podstavce pomocí elektrické žehličky.

Brno - Deset soch s brněnskou tematikou si lidé ode dneška prohlédnou mezi budovami Galerie Vaňkovka a Fait Gallery. Díla znázorňují například jednoho z brněnských mamlasů, což jsou známé sochy z průčelí domu na náměstí Svobody, anebo katedrálu na Petrově. Dnes a v sobotu se souběžně koná u Vaňkovky Gourmet Food Market.

Fotogalerie

Sochy od rána instaloval čtyřčlenný tým takzvaných icemenů, kteří na jejich výrobě spolupracovali pod vedením Michala Plotěného. Výroba soch jim zabrala asi tři měsíce.

Pracovníci specializované firmy připravovali 18. ledna 2019 mezi brněnským obchodním centrem Vaňkovka a Fait Gallery exponáty na výstavu ledových soch inspirovaných městem Brnem. Celkem 10 soch, z nichž každá bude mít speciální barevné osvětlení, mohou návštěvníci vidět do 27. ledna. Na snímku je ledový znak Brna.

"Na výrobu bylo spotřebováno celkem 70 kusů speciálních carving bloků o rozměrech 100 krát 50 krát 30 centimetrů a váze zhruba 120 kilogramů. Na desítku soch tak padlo necelých osm a půl tuny ledu," řekl Plotěný.

Hlavní autor ledových soch bude dnes od 17:00 a v sobotu od 13:00 a 15:00 předvádět ledovou show, při které bude některé téměř hotové sochy dosekávat. Sochy dosahují výšky až dva a půl metru, ledový bar má na šířku až šest metrů.

Pracovníci specializované firmy přivezli 18. ledna 2019 k brněnskému obchodnímu centru Vaňkovka exponáty na výstavu ledových soch inspirovaných městem Brnem. Celkem 10 soch, z nichž každá bude mít speciální barevné osvětlení, mohou návštěvníci vidět mezi Vaňkovkou a Fait Gallery do 27. ledna. Na snímku je ledová socha katedrály svatého Petra a Pavla.

Některé menší sochy budou umístěny na ledových sloupcích, které museli autoři před položením díla zarovnat žehličkou. Už ráno, ještě před použitím žehličky, ale z ledových kusů kapala odtátá voda.

Organizátoři ledové výstavy spoléhají na příznivou předpověď počasí. Navíc doufají, že sochy budou tát rovnoměrně a díky tomu budou držet tvar. "I po několika dnech při teplejším počasí tak mohou návštěvníci jednoduše poznat, na jakou sochu se právě dívají," řekl ředitel Galerie Vaňkovka Brno Jan Borůvka.

Kromě ledové show si návštěvníci budou moci projít stánky Vaňkovka Gourmet Food Marketu. "Stánky nabídnou různé speciality od burgerů přes tradiční zimní masovou klasiku až po asijské speciality. Některé foodtrucky přijedou až ze zahraničí," řekl Borůvka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je neděle 25. srpna 2019

Očekáváme v 15:00 25°C

Celá předpověď