U Uhříněvsi začnou po nehodě jezdit vlaky po obou kolejích

foto V pražské Uhříněvsi v ulici U starého mlýna se 6. září 2019 na přejezdu srazil vlak s nákladním automobilem, vlak vykolejil, na místě je podle prvních informací pět lehce zraněných lidí. Provoz vlaků mezi Prahou a Benešovem je přerušen, dopravce zajišťuje náhradní autobusovou dopravu.

Praha - Vlaky u pražské Uhříněvsi začaly dnes po 14:00 opět jezdit po obou kolejích, přejezd pro auta se otevře v pátek ráno. ČTK to řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Nela Friebová. Od minulého pátku, kdy se na přejezdu v Uhříněvsi srazil osobní vlak s kamionem, vlaky mezi Uhříněvsí a Říčany nejprve zhruba deset hodin vůbec nejezdily. Poté mohly jezdit jen po jedné koleji a sníženou rychlostí, a nabíraly tak zpoždění.

Osobní vlak s nákladním autem se srazil 6. září dopoledne. Podle Drážní inspekce stál kamion na trati mezi sklopenými závorami víc než dvě minuty před nehodou, výstražná světla i závory přitom fungovaly. Není jasné, proč řidič zůstal stát s vozem na trati mezi sklopenými závorami a neodjel. Osm lidí se při srážce zranilo a vlak se zhruba 220 cestujícími vykolejil. Škoda na vlaku, trati i vozidle byla odhadnuta na víc než 35 milionů korun. Soud poslal osmašedesátiletého řidiče kamionu do vazby. Je obviněn z obecného ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení. Muži hrozí až osm let vězení.

Při nehodě byla poškozena trať v délce 400 metrů včetně výstražníku a závor. Jeden sloup trakčního vedení byl zdemolován a dva byly poškozeny. Na koleji, která byla po nehodě poškozena, vlaky od dnešního odpoledne dočasně jezdí sníženou rychlostí 50 kilometrů v hodině. Po nepoškozené koleji mohou jet plnou rychlostí, uvedla SŽDC. Přejezd, který byl při srážce také poškozen, má být otevřen v pátek zhruba v 08:00.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 10. července 2020

Očekáváme v 11:00 29°C

Celá předpověď