U Štrasburku vykolejil TGV, nejméně 20 lidí bylo zraněno

foto Na severovýchodě Francie sjela z kolejí lokomotiva vysokorychlostní soupravy TGV s více než 300 pasažéry.

Paříž - Na severovýchodě Francie ráno sjela z kolejí lokomotiva vysokorychlostní soupravy TGV s více než 300 pasažéry, přičemž utrpěly zranění dvě desítky lidí. Agentura AFP uvedla, že strojvedoucí byl ve velmi vážném stavu letecky transportován do nemocnice. První poznatky naznačují, že příčinou nehody byl sesuv půdy u trati.

Fotogalerie

Vlak směřoval ze Štrasburku do Paříže a vykolejil 07:45 SEČ u alsaské obce Ingenheim. Národní železniční společnost SNCF nejdříve pouze konstatovala, že "lokomotiva TGV vyjela z kolejí", a bez dalších podrobností informovala o zraněních vlakvedoucího.

Podle "prvotní bilance" místních úřadů však nehoda způsobila jedné osobě velmi těžká zranění, zatímco dalších 20 lidí bylo v "poměrně vážném" stavu. SNCF následně sdělila, že strojvedoucí byl z místa evakuován vrtulníkem.

Jedna z cestujících popsala rádiu France Bleu Alsace "náhlý velmi silný otřes" a "nárazy do oken" při vykolejení vlaku. "Vlak zabrzdil a dostal se mimo koleje, neotočil se na bok, ale naklonil se," vylíčila. Podle fotografií z místa nehody byla poškozena především lokomotiva.

"Podle prvních zjištění stojí za havárií sesun půdy na trať, avšak vyšetřování musí ještě tuto hypotézu potvrdit," píše na svém webu televize BFM TV. SNCF na twitteru zveřejnila snímek, který údajně ukazuje "významné sklouznutí" svahu vedle železničního koridoru spojujícího Štrasburk s francouzskou metropolí.

Na trase byl v 07:50 přerušen provoz, podle prohlášení dopravce jsou ale spoje pouze přesměrovávány, nikoli rušeny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď