U Příbrami nouzově přistávalo letadlo, nikdo se nezranil

foto Na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami nouzově přistávalo 11. května vyhlídkové letadlo s poškozeným podvozkem. Na jeho palubě byli čtyři lidé včetně pilota, událost se obešla bez zranění.

Příbram - Na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami dnes nouzově přistávalo malé dopravní letadlo s poškozeným podvozkem. Na jeho palubě byli čtyři lidé včetně pilota, událost se obešla bez zranění, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová. Případem se bude zabývat Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Hasiči přistávací dráhu pokryli hasební pěnou, aby zabránili případnému požáru. Pilot před přistávacím manévrem kroužil téměř hodinu a půl nad letištěm, aby vypotřeboval co nejvíc paliva. "Letadlo přistálo bezpečně, nikdo není zraněný. Pilot to zvládl úžasně," uvedla Fliegerová. Ze stroje během přistání neunikly žádné provozní kapaliny ani nevznikl požár.

Událost byla hlášena před 10:30. Závady na podvozku si při startu všiml jiný pilot a informoval řídicí věž, která zprávu předala do letadla. Poškozený stroj Piper PA 28/180 byl dostatečně dlouho ve vzduchu, takže se hasiči mohli na nouzové přistání dobře připravit. Kolem přistávací dráhy rozmístili cisterny, aby případný požár zlikvidovali co nejrychleji.

Na letišti zasahovaly profesionální jednotky z Příbrami a Dobříše a dobrovolné z Bohutína, Dolních Hbit, Obecnice, Rosovic a Trhových Dušníků. Příbramští hasiči přijeli i se speciálním sněhovým přívěsem. Kvůli většímu počtu jednotek a charakteru události byl vyhlášen druhý poplachový stupeň.

V pohotovosti byli kromě hasičů a policistů také záchranáři. Na místě měli tři pozemní posádky a leteckou záchrannou službu z Prahy, řekla ČTK mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Případ podle policejní mluvčí Markéty Johnové převezmou odborníci na letecké nehody, policisté se jím dál zabývat nebudou. "Byli jsme na místě, ale tím, že to bylo nahlášené dopředu, že to je technická závada a nikomu se nic nestalo, tak to pro nás končí," dodala mluvčí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 16. června 2019

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď